“Willa pod jemiołą” – Anna Szczęsna. Książka na Święta – recenzja
Anna Szczęsna: "Willa pod jemiołą"

“Willa pod jemiołą” – Anna Szczęsna. Książka na Święta – recenzja

Wyśmienicie się bawiłam podczas lektury powieści świątecznej Willa pod jemiołą. Anna Szczęsna zabiera czytelników w miejsce, w którym będą obecni nie tylko bohaterowie ze świata realnego.

Nowe wyzwanie

Luiza w ciągu dwóch dni straciła pracę i chłopaka. By otrząsnąć się ze straty wyjechała do rodziców. Tam okazuje się, że jej ojciec odziedziczył starą willę, której właścicielką była jego ciotka. Kilkadziesiąt lat wcześniej kobieta odcięła się od reszty rodziny.

Luiza ma przygotować dom do sprzedaży, a przez to odkrywa wiele sekretów swojej rodziny.

Willa pod jemiołą – nietuzinkowa powieść świąteczna

Willa pod jemiołą Anny Szczęsnej bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! Spodziewałam się powieści świątecznej, w którym głównym wątkiem stanie się układanie życia na nowo po stracie. Oczywiście – wątek był, ale jako jeden z kilku, na które warto zwrócić uwagę.

Przede wszystkim Autorka świetnie zrealizowała tu wątek spirytystyczny – zresztą to nie dziwi, bo Anna Szczęsna pisze także opowiadania grozy. Razem z główną bohaterką przeniesiemy się do starej willi, która stanie się planem niesamowitych wydarzeń. Odkryjemy wszystkie jej zakamarki, stare zdjęcia, przeszłość jej właścicielki – Julii, a to wszystko w atmosferze niepewności, czy ktoś jeszcze w tym miejscu nie jest obecny.

Willa pod jemiołą – bohaterowie Anny Szczęsnej

Willa pod jemiołą to także świetnie skonstruowani bohaterowie: wiarygodni i realni ze swoimi zaletami i wadami. Ciekawie było obserwować przemianę Luizy, która stawała się coraz bardziej pewną siebie kobietą. Gabriel przyciągał uwagę swoim stoickim spokojem, uczynnością wobec starszych osób oraz samoświadomością. Największe wrażenie jednak zrobił na mnie Tobiasz – były partner głównej bohaterki. Anna Szczęsna kapitalnie pokazała cechy jego charakteru niczego nie mówiąc wprost, a przy tym gwarantując czytelnikowi świetną zabawę.

Willa pod jemiołą – nietypowa książka na Święta

Willa pod jemiołą nie jest dla mnie typową książką na Święta. Oczywiście: wydarzenia rozgrywają się w tym czasie, jednak nie ma to większego znaczenia dla fabuły. Ta powieść wyróżnia się świetnym pomysłem na fabułę, oryginalnym klimatem i ciekawymi bohaterami. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 12.10.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – listopad 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Uśmiech anioła” – Renata Kosin. Recenzja powieści świątecznej

“Bieszczadzka kolęda” – Aleksandra Rak. Powieść na Święta – recenzja patronacka

Dodaj komentarz