“Wiatrołomy” – Robert Małecki. Pierwsza część nowej serii kryminałów
Robert Małecki: "Wiatrołomy"

“Wiatrołomy” – Robert Małecki. Pierwsza część nowej serii kryminałów

Robert Małecki przychodzi do czytelników z nową serią. Czy Maria i Zero Siedem będą w stanie zająć miejsce mojego ulubieńca – Bernarda Grossa? Przeczytajcie o kryminale Wiatrołomy.

Nierozwiązana sprawa

Grudziądz, początek lat 90-tych. W rodzinie Witbergów właśnie urodził się ich wymarzony syn. Niemowlę jednak zostaje porwane. Mały Filip nigdy nie został odnaleziony, chociaż niebezpieczni gangsterzy zostali ukarani.

Trzydzieści lat później sprawą zajmuje się Maria Herman i Olgierd Borewicz z policyjnego Archiwum X. Ojciec Filipa ma dla nich informacje, jednak zanim zdąży je przekazać – zostaje znaleziony martwy.

Wiatrołomy – pełnokrwisty polski kryminał

Robert Małecki zaczyna z przytupem. Prolog powieści Wiatrołomy chwyta za serce, nie pozwala złapać oddechu i wyciska łzy. Po tak mocnym początku Autor mnie kupił. Sprawy związane z dziećmi zawsze budzą wiele emocji i tu nie było inaczej tym bardziej, że skomplikowana zagadka wydaje się nie do rozwiązania i pomóc może jedynie zdolność do wyłapywania niuansów. Przemyślana konstrukcja, pełnokrwiści bohaterowie i duszna atmosfera sprawiają, że to pozycja, w której odnajdą się miłośnicy klasycznego kryminału. 

Wiatrołomy – nowi bohaterowie Roberta Małeckiego

Bohaterowie kryminału Wiatrołomy to osoby, które borykają się z własnymi demonami i to początkowo było dla mnie rozczarowaniem – takich postaci pojawia się w tym gatunku na tyle dużo, że to przestaje być zaskoczeniem. Ale umówimy się – przez ponad 500 stron porządnego śledztwa trudno, by Maria i Zero Siedem nie stali się czytelnikowi bliscy. Pomimo tego, że trudno ich polubić i nie radzą sobie z rzeczywistością (również na własne życzenie), to po czasie te “grzeszki” przestają razić, a stają się ich nieodłączną częścią. Mało tego – wydaje się, że obie historie śledczych stanowią świetny punkt wyjścia do kontynuacji ich w kolejnych częściach serii.

Wiatrołomy – nowa seria kryminałów Roberta Małeckiego

Wiatrołomy to pierwsza część nowej serii kryminałów Roberta Małeckiego. Na książki Autora zawsze czekam z niecierpliwością – wiem, że się nie zawiodę i chociaż to Bernard Gross jest moim ulubionym bohaterem, to zapowiada się, że Maria i Zero Siedem szybko zajmą jego miejsce. Niecierpliwie czekam na kontynuację 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Kategoria: kryminał

Premiera: 12.10.2022.

Książkę Wiatrołomy przeczytałam w ramach współpracy z TaniaKsiazka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

“Na wieczne potępienie” – Małgorzata Rogala. Trzecia część serii “Pełnia tajemnic”

“Decyzja” – Piotr Kościelny. Wstrząsający thriller kryminalny

“Szum” – Małgorzata Oliwia Sobczak. Kryminał przez wielkie “K”

Dodaj komentarz