“Warkocz spleciony z kwiatów” – Agnieszka Krawczyk. Pierwszy tom serii “Leśne Ustronie”
Agnieszka Krawczyk:' Warkocz pleciony z kwiatów"

“Warkocz spleciony z kwiatów” – Agnieszka Krawczyk. Pierwszy tom serii “Leśne Ustronie”

Warkocz spleciony z kwiatów to pierwszy tom serii Leśne Ustronie. Agnieszka Krawczyk zaprasza do Nieznajomki – małej wsi pełnej magii, zapachu ziół i ciekawych mieszkańców.

W Nieznajomce

Zośka Wichocka nie potrafi dojść do siebie po wypadku samochodowym, który zostawił trwały uszczerbek na jej wyglądzie. W konsekwencji straciła pracę. Koleżanka proponuje jej zamieszkać tymczasowo w jej domku letniskowym w małej górskiej wiosce Nieznajomce.

Tam poznaje Mariusza prowadzącego schronisko dla zwierząt oraz znachorkę Zazulinę.

Warkocz spleciony z kwiatów – pierwszy tom serii Leśne Ustronie

Warkocz spleciony z kwiatów to pierwszy tom serii “Leśne Ustronie”. Bardzo lubię powieści, które już od pierwszych stron otulają czytelnika wyjątkowym klimatem. Dokładnie tak jest w przypadku tej powieści.

Agnieszka Krawczyk zaprasza czytelników do niesamowitego świata bohaterów, z jednej strony całkiem zwyczajnego, z drugiej pełnego magii, tajemnic i bliskości z naturą. Wchodzimy w tę rzeczywistość razem z Zośką, która w Nieznajomce może spędzić czas ze sobą i bliżej się poznać. Czytelnik będzie obserwował proces godzenia się z losem, odkrywania wewnętrznej siły oraz uczenia się życia w bliskości z naturą. Z pomocą przyjaciół – twardo stąpającego po ziemi Mariusza, tajemniczej Zazuliny i pełnego poczucia wolności Aleksego kobieta powoli osiąga tak potrzebny jej balans.

Warkocz spleciony z kwiatów – pełna aromatów powieść obyczajowa

Fabuła powieści Warkocz spleciony z kwiatów jest oparta właśnie na wewnętrznej przemianie, jaką przechodzi Zośka. Agnieszka Krawczyk w doskonały sposób potrafiła oddać wielość emocji, jakie towarzyszą wszystkim bohaterom – nawet tych niewypowiedzianych. Każda z postaci jest tu przemyślana, a przez to wyjątkowa. Zazulina kryje tajemnicę, Mariusz nie potrafi wybaczyć, a jego siostra nie radzi sobie z rozstaniem z mężem. 

Osobnym bohaterem jest natura: wyznacza rytm dnia, życia, przynosi ukojenie oraz pomaga wejść w głąb siebie. Znajdziemy tu sporo opisów przyrody, wiedzy na temat ziół czy drzew, a bohaterowie zapraszają czytelnika na spacery pełne szumu drzew, śpiewu ptaków i aromatów łąki.

Warkocz spleciony z kwiatów – otulająca powieść obyczajowa

Warkocz spleciony z kwiatów to książka, którą polecam szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy odpocząć od codziennej bieganiny. Pomimo wielu trudnych emocji powieść otula spokojem, nadzieją oraz niesie wiele wartości: uczy uważności, odwagi do przyjmowania pomocy i szacunku do przyrody.


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 15.09.2021.


Seria Leśne ustronie – kolejność:

  1. Warkocz spleciony z kwiatów
  2. Uzdrowicielka
  3. Wybory serca

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #69

“Życie jak czekolada” – Agnieszka Zakrzewska. Druga część “Sagi czekoladowej”

Georgia Kaufmann: “Krawcowa z Paryża”. Fascynująca od pierwszych stron

“Naszyjnik z jarzębiny” – Patrycja Żurek. Książka na jesień – recenzja patronacka

Dodaj komentarz