Valerie Keogh: “Fatalne kłamstwo”. Fatalne – czyli wymierzone w najbliższych

Valerie Keogh: “Fatalne kłamstwo”. Fatalne – czyli wymierzone w najbliższych

Czy jedno wydarzenie może zdecydować o kluczowych decyzjach w życiu? Czy determinuje wybór kariery zawodowej, stosunek do świata, relacje międzyludzkie? A jeśli to, co miało o wszystkim decydować, okaże się fatalnym kłamstwem?

Fatalny początek dorosłego życia

Beth, Megan i Joanne poznały się na studiach. Chociaż sporo je różniło, połączyła prawdziwa przyjaźń. 

By uczcić zakończenie studiów wybrały się na wspólny weekend. Niestety – zakończył się tragicznym wydarzeniem, a kobiety przez kolejne 20 lat łączyła nie tylko przyjaźń, ale wspólna tajemnica.

Kiedy są po 40-tce, wszystkie mają ustabilizowane życie zawodowe, odnoszą sukcesy. Życie prywatne również wydaje się być ułożone. Wszystko się zmienia, kiedy prawda o nocy sprzed 20 lat wychodzi na jaw.

Przyjaźń czy fatalne kłamstwo?

Valerie Keogh wykreowała trzy bohaterki, które różnią plany i sposób ich realizacji, marzenia, podejście do życia, charakter. Jednak pomimo tego kobiety stworzyły więź, która połączyła je na lata. To taki rodzaj przyjaźni, której można pozazdrościć.

Takie przynajmniej można odnieść wrażenie…

Autorka powoli i skrupulatnie odkrywa przed czytelnikiem coraz więcej tajemnic na temat trzech kobiet. Z pozoru szczęśliwe, uzależniły swoje życie od jednego wydarzenia. Okazało się jednak, że ich wybory oparte były na fałszywym przekonaniu o dawnych wydarzeniach. Teraz nie potrafią odnaleźć się w rzeczywistości, a ich dotychczasowe wybory były pomyłką. Czytelnik nie dowie się o tym nagle, ale będzie odkrywał prawdę razem z bohaterkami. Aż do finału…w którym autorka obraca w pył obraz trzech kobiet, który zdążyliśmy zbudować.

Thriller psychologiczny?

Choć opis fabuły mógłby na to wskazywać, Fatalne kłamstwo odebrałam jak przyjemną w odbiorze powieść obyczajową. Fabuła skupiała się na obecnym życiu bohaterek, trudnych wyborach, związkach. Tajemnice i kłamstwa zdeterminowały rzeczywistość przyjaciółek, ale nie wpływały bezpośrednio na ich bezpieczeństwo. 

Powieść Valerie Keogh opowiada o trzech kobietach, które próbują uporać się z przeszłością. To wszystko. Brakowało w niej elementów typowych dla thrillera psychologicznego. Więc jeżeli szukacie dobrego thrillera – to nie ten adres. Ale jeżeli zależy Wam na powieści obyczajowej, która wciąga i czyta się ją z przyjemnością – polecam Fatalne kłamstwo.

  • Wydawca: Muza
  • Kategoria: thriller psychologiczny
  • Rok wydania: 2021

Ten thriller psychologiczny przeczytałam jednym tchem!

A ta książka to dobra polska powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym w tle.

Dodaj komentarz