“Uwikłana” – Natasha Preston. Recenzja thrillera młodzieżowego
Natasha Preston: "Uwikłana"

“Uwikłana” – Natasha Preston. Recenzja thrillera młodzieżowego

Uwikłana Natashy Preston to moje pierwsze spotkanie z thrillerem młodzieżowym. Czy to udane doświadczenie? 🙂 Przeczytaj recenzję!

Tragiczne zakończenie imprezy

Mackenzie wraz z przyjaciółmi wyjeżdża na weekend. Impreza kończy się tragicznie: rano znaleziono dwoje uczestników martwych. Wydaje się, że nikt nie mógł z zewnątrz dotrzeć do domku na odludziu. Wśród przyjaciół Mackenzie więc każdy może okazać się mordercą. 

Uwikłana – moje pierwsze spotkanie z thrillerem młodzieżowym

Uwikłana Natashy Preston to moje pierwsze spotkanie z thrillerem młodzieżowym. Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam sprawdzić, czy sama odnajdę się w tym gatunku.

I muszę przyznać, że było to bardzo udane doświadczenie. Natasha Preston od pierwszych stron wciąga w gęstą atmosferę i dynamiczną akcję. Gdybym miała wrócić do czasów nastoletnich (a może i trochę później) jestem przekonana, że Uwikłana okazałaby się doskonałym początkiem mojej przygody z thrillerami. 

Uwikłana – wciągający thriller dla młodzieży

Natasha Preston dobrze zarysowała swoich bohaterów oraz relacje, jakie ich łączą, dzięki czemu łatwo się z nimi utożsamić. Szczególnie, że Autorka w zasadzie całkowicie pominęła świat dorosłych oraz ich wpływ na decyzje, dzięki czemu bohaterowie sami kierują swoimi losami, a ich działania są istotne i decydujące dla fabuły. To, co dla młodszego czytelnika będzie zaletą, dla mnie okazało się pewną wadą książki. Brakowało mi roli rodziców i przeszkadzał negatywny obraz śledczych, przez co historia straciła na autentyczności.

Autorka tak poprowadziła akcję, że nie było szans na wytypowanie winnego. Kolejne rozdziały to kolejne tajemnice, wskutek czego tak naprawdę każdy z paczki przyjaciół mógł być podejrzany. Dzięki temu Natasha Preston trzyma w napięciu do samego końca, a każda strona przynosi nowe emocje i coraz większą niepewność. Wprawdzie nie było tu niczego odkrywczego, ale mam świadomość tego, że 20 lat młodszy ode mnie czytelnik mógł przeczytać w życiu trochę mniej thrillerów 🙂

Uwikłana – Natasha Preston nie tylko dla młodzieży

Uwikłana to lektura, która pokazuje, że thriller młodzieżowy może być równie ekscytujący i pełen napięcia jak jego “dorosłe” odpowiedniki. Jestem pewna, że po tej książce sięgnę po kolejne pozycje Natashy Preston, które mogą okazać się dobrą odskocznią od mroczniejszych thrillerów.


Wydawca: Wydawnictwo Feeria

Kategoria: thriller

Premiera: 24.04.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Wszyscy jesteśmy mordercami” – Max Czornyj. Recenzja thrillera psychologicznego

“Już nikt mnie nie skrzywdzi” – Marcel Moss. Piąta część serii “Liceum Freuda”

“Na krawędzi” – Ruth Mancini. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz