“Uśpiona” Alicja Sinicka. Jawa czy sen? Thriller psychologiczny
Alicja Sinicka: "Uśpiona"

“Uśpiona” Alicja Sinicka. Jawa czy sen? Thriller psychologiczny

Thriller psychologiczny Uśpiona wciąga od pierwszej strony. Alicja Sinicka zaprasza czytelnika do świata Weroniki: pełnego niepokoju oraz balansowania na granicy jawy i snu.

Początek koszmaru

Weronika Krzycka cierpi na narkolepsję. Jej organizm wymaga dodatkowych drzemek w ciągu dnia, żeby normalnie funkcjonować. Od jakiegoś czasu kobiecie towarzyszy nieuzasadniony lęk. Nie zdaje sobie sprawy, że kiedy ona śpi, ktoś wchodzi do jej domu.

Pewnego dnia po przebudzeniu na podłodze jej domu znajduje martwą kobietę – to jej uczennica, której udzielała prywatnych lekcji. Rozpoczyna się śledztwo, ale dla Weroniki to dopiero początek koszmaru.

Uśpiona – thriller psychologiczny z narkolepsją w roli głównej

Sięgając po najnowszą powieść Alicji Sinickiej Uśpiona nie miałam żadnych oczekiwań. Moje poprzednie spotkanie z piórem tej Autorki nie było do końca udane, jednak ciekawość wzięła górę – przecież nie bez powodu Sinicka ma grono wiernych czytelników.

Warto było podjąć ryzyko 😉 Uśpiona to kapitalny thriller psychologiczny, który czyta się jednym tchem. Autorka genialnie wciąga czytelnika w gęstą, duszną atmosferę domu, w którym mieszka Weronika. Pozwala odbiorcy poczuć się jak bohaterka, której lęki nie mają dla niej żadnego uzasadnionego podłoża. Jednak żyje nimi, dostrzega wiele niespójności, nie jest pewna swoich zachowań, powoli zaczyna mieć problemy z odróżnieniem rzeczywistości od sennych wyobrażeń.

Uśpiona – thriller psychologiczny przeczytany na jednym wdechu

Alicja Sinicka szybko wciągnie czytelnika w świat przedstawiony w thrillerze psychologicznym Uśpiona. Jej styl jest przyjemny w odbiorze i pomimo tego, że fabuła opiera się przede wszystkim na wewnętrznym stanie Weroniki – to Autorka nie zanudzi czytelnika. A wręcz przeciwnie: całkowicie mnie zaangażowała w świat bohaterki. Dodatkowym atutem jest perspektywa stalkera, którego dotyczą odrębne rozdziały. On potęguje atmosferę niepewności i zagrożenia.

No i zakończenie. Miałam swoje podejrzenia – zresztą krąg podejrzanych nie mógł być zbyt szeroki. Alicja Sinicka wyprowadziła mnie w pole i sprawiła, że wróciłam do poprzednich rozdziałów, próbując znaleźć jakiekolwiek wskazówki co do tego rozwiązania. Nie znalazłam, ale to nie znaczy, że zakończenie było nonsensowne.

Uśpiona – thriller psychologiczny pełen obłędu

Uśpiona to thriller psychologiczny pełen obłędu, niepewności, gęstej atmosfery. Wiedza o narkolepsji jest dodatkowym atutem tej książki. Oryginalny, angażujący, przeczytany na jednym wdechu – polecam!


Wydawca: Wydawnictwo W.A.B.

Kategoria: thriller

Premiera: 15.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki – czerwiec 2022. Moje Top 3

“Gdy ją odnajdą” – Lia Middleton. Genialny thriller psychologiczny

“Nie odpuszczę” – Diana Brzezińska. Druga część serii z prokurator Sawicką

Dodaj komentarz