“Uśmiech anioła” – Renata Kosin. Recenzja powieści świątecznej
Renata Kosin: "Uśmiech anioła"

“Uśmiech anioła” – Renata Kosin. Recenzja powieści świątecznej

Powieść Uśmiech anioła Renaty Kosin trafiła na podium wśród moich ulubionych świątecznych powieści. Przeczytajcie, dlaczego.

Przedświąteczne rozstanie

Tuż przed Świętami Oskar rozstaje się z Katią. Wierzy, że tylko w ten sposób ocali przyjaźń z dziewczyną. Katia zgadza się z nim, jednak w rzeczywistości nie potrafi pogodzić się ze stratą. Jeszcze tego samego dnia przypadkiem trafia do parku, w którym znajduje się siedem kamiennych aniołów.

Zauroczona miejscem postanawia wynająć mieszkanie obok parku. W starej kamienicy poznaje wyjątkowych sąsiadów.

Uśmiech anioła – prawdziwie świąteczna powieść

Tą książką Renata Kosin idealnie trafiła w mój gust czytelniczy. W pełni zaspokoiła potrzebę na prawdziwie świąteczną historię, chociaż to nie Święta odegrały tu główną rolę, a nawet nie anioły, tylko wyjątkowa atmosfera. Uśmiech anioła to powieść pełna dobra i ciepła – idealnie oddaje to, na co czekamy w tym czasie.

Aniołowie Renaty Kosin

Sięgając po Uśmiech anioła nie spodziewajcie się skomplikowanej fabuły, pełnej dramatów czy niecodziennych wydarzeń. W powieści spotkacie się za to z bohaterami z krwi i kości, jednak nie wszyscy od początku robią pozytywne pierwsze wrażenie. Z czasem jednak wszyscy staną się czytelnikowi bliscy i z ciekawością będzie on śledził ich historię. Poznacie Oskara i Katię, których związek nie przetrwał dwóch prób czasu, tajemniczą starszą kobietę z parku, która opiekuje się gołębiami, gburowatego pana Alojzego, pełną ciepła panią Różę i Józia, który usilnie szuka swojego zaginionego przyjaciela. 

Uśmiech anioła – powieść świąteczna w świetnym stylu

Renata Kosin pisze w wyśmienitym stylu. Jest on bardzo przyjemny w odbiorze, a schemat fabularny sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Autorka doskonale oddaje emocje i historie bohaterów, ich charakter, a także przedświąteczną atmosferę. Taka mieszanka sprawia, że Uśmiech anioła czyta się z dużą przyjemnością.

Magia Świąt u Renaty Kosin

Bohaterowie powieści Renaty Kosin pokazują, że anioły są wśród nas. Nie musimy ich usilnie szukać, a mało tego: to nie takie trudne, by nim zostać – czasami wystarczy ciepła herbata i odrobina troski.

To właśnie u Autorki tworzy prawdziwie świąteczną magię. Uśmiech anioła trafia u mnie na podium wśród powieści świątecznych.


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 28.09.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – listopad 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Piernik z wróżbą” – Sandra Podleska. Powieść świąteczna – recenzja

“It’s snowtime” – Anita Chrząszcz. Zimowa komedia – recenzja

Dodaj komentarz