“Ukryci” – Marek Stelar. Debiut w gatunku thrillera psychologicznego
Marek Stelar: "Ukryci"

“Ukryci” – Marek Stelar. Debiut w gatunku thrillera psychologicznego

Ukryci to debiut Marka Stelara w gatunku thrillera psychologicznego. Autor sam przyznał, że jest to jego eksperyment. Czy udany?

Porwania

15-letni niepełnosprawny syn Marty Sygit został porwany. Szybko okazuje się, że Piotrek nie był jedynym uprowadzonym – poza nim było jeszcze trzech innych niepełnosprawnych chłopców.

Wspólnie z ojcem jednego z nich rozpoczyna poszukiwania. Mężczyzna już wcześniej współpracował ze śledczymi oraz wybitnym psychiatrą.

Ukryci – thriller psychologiczny Marka Stelara

Ukryci to pierwszy thriller psychologiczny Marka Stelara, znanego dotąd z rewelacyjnych kryminałów. 

Akcja powieści zawiązuje się już od pierwszych stron. Autor, umiejętnie grając na uczuciach, angażuje czytelnika w opisane wydarzenia przez całą powieść. Z każdej strony tej książki wylewają się emocje: bezradność, strach, tęsknota, determinacja. Autor skonstruował oryginalnych bohaterów i kapitalny klimat. Budzą w czytelniku niepokój, dezorientację, ale i zaciekawienie.

Zakończenie było dla mnie bardzo filmowe. Może tylko zabrakło mi tu “efektu wow” – bo wszystko w zasadzie prowadziło do takiego rozwiązania.

Ukryci – wciągający thriller psychologiczny

Powieść Marka Stelara Ukryci przywodzi mi na myśl zagraniczne thrillery, a przede wszystkim chyba Cobena. Tak, jak podczas ich lektury, tak i tutaj nie szukałam realiów, w które można wpisać wydarzenia. Ta powieść przyciąga emocjami, wyjątkowym klimatem i dynamiką.

Marek Stelar miał dobry pomysł na to, żeby nie pozwolić czytelnikowi na znudzenie się fabułą. Wprawdzie książka opiera się w całości na wątku porwania, ale przebieg zdarzeń jest podzielony na trzy części. Każda z nich jest inna – toczy się w różnych okolicznościach oraz wywołuje w odbiorcy inne emocje. Nie ma szans na znużenie –  jest dynamicznie, intensywnie i ciekawie. 

Ponadto Marek Stelar zaciekawia oryginalnymi zagadnieniami: sztuki walki, współpraca z jasnowidzem, hipnoza czy katapleksja. 

Ukryci – thriller psychologiczny o porwaniu

Podsumowując: powiedzieć o thrillerze psychologicznym Ukryci, że to książka o porwaniu i poszukiwaniach – to może być niedopowiedzenie. Masa emocji, dużo wiedzy i interesujących zagadnień oraz niepokojący klimat Marek Stelar udźwignął ten gatunek, zaciekawił mnie i zapewnił naprawdę dobrą rozrywkę. 


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 15.06,2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #65

“Nienarodzona” – Ewa Przydryga. Polski thriller psychologiczny

Marek Stelar: “Skrucha”. Klimatyczny i dopracowany polski kryminał

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Dzięki za fajną recenzję.

Dodaj komentarz