Styczeń 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Styczeń 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Serwis Lubimyczytać.pl jest oparty na czytelnikach. Będąc użytkownikiem odnosi się wrażenie, że z poziomem czytelnictwa w Polsce wcale nie jest tak źle, jak upierają się masowe media. Z serwisu korzysta ok. 3 mln użytkowników, którzy oceniają, komentują i dodają książki na swoje wirtualne półki.

Jakie książki są najpopularniejsze? Jakie są najchętniej czytane i zbierają najlepsze oceny? Tego dowiesz się z zestawienia trendów Lubimyczytać.pl Może ktoś znajdzie w tym inspirację dla siebie? 🙂

Najlepsze książki stycznia 2021

Całość obejmuje 100 tytułów najpopularniejszych w serwisie książek. Poniżej pierwsza dwudziestka.

 1. Julia Quinn: Ktoś mnie pokochał

To drugi tom z cyklu romansów historycznych Bridgertonowie. Główny bohater pierwszej części, Anthony Bridgerton, postanowił się ożenić. Na przeszkodzie stoi wścibska siostra jego wybranki, która robi wszystko, by nie doszło do małżeństwa. A także jest bohaterką erotycznych snów mężczyzny.

Powieść komentowana jest jako lekka, momentami zabawna, wciągająca i przy tym niewymagająca wielkiego zaangażowania.

 1. Joanna Gierak-Onoszko: 27 śmierci Toby’ego Obeda

Reportaż kobiety, która przez dwa lata mieszkała w Kanadzie. Pokazuje prawdziwy obraz tego kraju, jego historię. Wszystko po to, by zburzyć powszechne wyobrażenie na temat tego kraju.

Książka jest opisywana przez użytkowników Lubimyczytać.pl jako wstrząsająca i szokująca oraz taka, która zostaje w głowie.

 1. Joanna Okuniewska: Ja i moje przyjaciółki idiotki

Joanna Okuniewska to autorka jednych z najpopularniejszych i najbardziej lubianych podcastów. Tym razem swoje przemyślenia dotyczące miłości i związków przeniosła na papier. Można się spodziewać dużego poczucia humoru. Autorka uświadamia, że nie jest prawdą, że w innych związkach trawa jest zawsze bardziej zielona.

Przez czytelników komentowana jako balsam na duszę, poprawiacz humoru, ale też bez krytykowania i oceniania. Część jest zdania, że Okuniewska “na papierze” się nie sprawdziła.

 1. Delia Owens: Gdzie śpiewają raki

Kya Clarck jest nazywana Dziewczyną z Bagien – jej domem są mokradła. Gdy zostaje znalezione tam ciało mężczyzny, społeczność zwraca się przeciwko niej.

Użytkownicy serwisu wskazują na bogactwo opisów przyrody oraz poruszającą historię, która na długo zostaje w pamięci. Bardzo dużo osób wskazuje na niesamowity klimat tej książki. Są też głosy takie, że historia jest nudna.

 1. Walter Tevis: Gambit królowej

O książce pisałam tutaj

Bardzo dużo opinii o niej jest w serwisie. I ile komentarzy, tyle zdań na temat tej powieści. Od nudnej, płytkiej i całkiem o niczym aż do zachwytów nad książką.

Pozostałe książki z pierwszej dwudziestki to:

 1. Joanna Bator: Gorzko, gorzko
 2. Cora Reilly: Złamana lojalność
 3. Damian Poprawa: Miej go w d*pie
 4. Szczepan Twardoch: Król
 5. Carlos Ruiz Zafón: Cień wiatru
 6. Lucinda Riley: Siedem sióstr
 7. Radek Rak: Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli
 8. Szczepan Twardoch: Pokora
 9. Lily White: Jej stalker
 10. Anna Wolf: Pokusa Gangstera
 11. Przemysław Piotrowski: Piętno
 12. Alicja Sinicka: Służąca
 13. Katarzyna Rzepecka: Wredny szef
 14. Yuval Noah Harari: Sapiens. Od zwierząt do bogów
 15. Remigiusz Mróz: Szepty spoza nicości

Jak wybierane są najpopularniejsze książki?

Na liście znajdują się najwyżej oceniane pozycje – te które w ostatnim miesiącu uzyskały średnią ocen powyżej 7,0 / 10. Drugim kryterium to najczęściej “odwiedzane” w serwisie tytuły (bez względu na motywacje).

Całość zestawienia możesz zobaczyć tutaj.

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz