Najlepsze książki w marcu 2021.Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Najlepsze książki w marcu 2021.Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Chcesz się dowiedzieć, jakie są najlepsze książki 2021 roku? Serwis Lubimyczytać.pl tworzą czytelnicy. Z serwisu korzysta ok. 3 mln użytkowników. Wielu z nich jest aktywnych – oceniają, komentują i dodają książki na swoje wirtualne półki.

Jakie książki były najpopularniejsze w marcu? Jakie są najchętniej czytane i zbierają najlepsze oceny? Tego dowiesz się z zestawienia trendów Lubimyczytać.pl

Najlepsze książki marca 2021

Całość obejmuje 100 tytułów najpopularniejszych w serwisie książek. Poniżej pierwsza dwudziestka.

  1. Victoria Schwab: Niewidzialne życie Addie LaRue

We Francji w 1714 roku sprzed ołtarza uciekła młoda dziewczyna – Adeline. Zawarła umowę z diabłem – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną przez kogokolwiek. Addie decyduje się opuścić swoją wioskę.

Po trzystu latach w Nowym Jorku poznaje kogoś, kto ją zapamiętuje. Od tego czasu wszystko ma się zmienić.

W komentarzach czytelnicy wskazywali, że akcja książki rozkręca się dość powoli, ale nie jest nudno. Bardzo ciekawie została wykreowana relacja bohaterki z diabłem. Nie wszystkie opinie są jednak pochlebne – zwraca się uwagę na to, że czytelnicy spodziewali się po tej książce znacznie więcej.

  1. Aldous Huxley: Nowy wspaniały świat

To antyutopia przedstawiająca wizję przyszłego społeczeństwa. Osiągnęło już stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości. To przerażająca wizja świata, w którym niemowlęta zostają poddawane psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu. Stają się częściami kastowej społeczności pozbawionej wyższych uczuć.

Pozycja liczy już prawie 100 lat i jest jedną z najpopularniejszych antyutopii XX wieku. 

Użytkownicy serwisu oceniają ją jako skłaniającą do refleksji.

  1. Remigiusz Mróz: Afekt

13. część serii o Joannie Chyłce, która w nowej kancelarii ma bronić brata jednego z czołowych polityków w kraju. Został oskarżony o pedofilię. Finał tej sprawy może przesądzić o wynikach wyborów prezydenckich.

Wg czytelników nie jest już to Chyłka, którą znamy z poprzednich części. Jednak – jak zawsze książkę czyta się szybko, trzyma w napięciu i wywołuje sporo emocji. Książka obowiązkowa dla fanów 🙂

  1. Natalia De Barbaro: Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie.

Czuła przewodniczka to kobieca intuicja i mądrość. Lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu jest za dużo powinności, a za mało radości.

Oceniające książkę użytkowiczki serwisu piszą, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety, pomagająca zrozumieć siebie. Dla innych jest nudna, a autorka skacze z tematu na temat

  1. Sam Lloyd: Schronisko

Trzynastoletnia Elissa zostaje porwana z turnieju szachowego. W swojej celi poznaje dwunastoletniego Elijah, który okolicę zna jak własną kieszeń. Dziewczynka liczy, że chłopak jej pomoże i widzi w nim jedyną szansę na ratunek. Jednak ten nie chce, żeby Elissę odnaleziono. Elissa próbuje przechytrzyć chłopaka, a ich relacja wpłynie na losy obojga.

W ubiegłym miesiącu thriller znajdował się na czwartym miejscu zestawienia. Akcja jest szybka, atmosfera gęsta i nieprzewidywalna. To debiut literacki autora.

Pozostałe książki z pierwszej dwudziestki to:

  1. Leigh Bardugo: Cień i kość
  2. Agata Polte: Żelazne zasady
  3. Cora Reilly: Słodka pokusa
  4. Joanna Bator: Gorzko, gorzko
  5. Katarzyna Małecka: Król południa
  6. Kristin Hannah: Firefly Lane
  7. Delia Owens: Gdzie śpiewają raki
  8. Joanna Gierak-Onoszko: 27 śmierci Toby’ego Obeda
  9. Magdalena Majcher: Mocna więź
  10. J.T. Geissinger: Kontrakt Jacksona
  11. Corinne Michaels: Wróć do mnie
  12. Walter Tewis: Gambit królowej
  13. Leigh Bardugo: Szóstka wron
  14. Colleen Hover: Layla
  15. Cora Reilly: Złączeni honorem

Jak wybierane są najpopularniejsze książki?

Na liście znajdują się najwyżej oceniane pozycje – te które w ostatnim miesiącu uzyskały średnią ocen powyżej 7,0 / 10. Drugim kryterium to najczęściej “odwiedzane” w serwisie tytuły (bez względu na motywacje).

Całość zestawienia możesz zobaczyć tutaj.

Sprawdź, jakie książki były najpopularniejsze w styczniu, a jakie w lutym.

Co lubią czytelnicy ze Stanów Zjednoczonych? Zobacz, co mówi o tym New York Times.

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz