Kwiecień 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Kwiecień 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Z serwisu korzysta ok. 3 mln użytkowników, którzy oceniają, komentują i dodają książki na swoje wirtualne półki. Serwis co miesiąc publikuje listę 100 najpopularniejszych książek.

Które książki warto przeczytać wg użytkowników serwisu? Tego dowiesz się z zestawienia trendów Lubimyczytać.pl Może ktoś znajdzie w tym inspirację dla siebie? 🙂

Najlepsze książki kwietnia 2021 – pierwsza piątka

Całość obejmuje 100 tytułów najpopularniejszych w serwisie książek. Poniżej pierwsza dwudziestka.

 1. Leigh Bardugo: Cień i kość

Osierocona Alina Starkov jest żołnierką podczas swojej pierwszej wyprawy wyzwala w sobie uśpioną dotąd magiczną moc, o której istnieniu nie miała pojęcia.

Następnie wkracza do ociekającego przepychem świata monarchów i rozpoczyna szkolenie wśród griszów, wojskowej elity swojego kraju, i daje się zauroczyć ich niesławnemu dowódcy, zwanemu Zmroczem. Zmrocz uważa, że Alina potrafi zjednoczyć rozdarty wojną kraj – w tym celu musi jednak zrozumieć i opanować swój nieokiełznany dar.

Królestwo znajduje się w coraz większym niebezpieczeństwie, a Alina poznaje tajemnice swojej przeszłości i dokonuje niebezpiecznego odkrycia, które może zagrozić nie tylko wszystkiemu, co kocha, lecz także przyszłości całego kraju.

Oceny tej książki są bardzo skrajne. Część użytkowników wystawiła jej bardzo wysokie noty, ale są także tacy, które wystawili najniższe z możliwych. Dla jednych była to niesamowita przygoda, dla innych ogromne rozczarowanie.

 1. Leigh Bardugo: Szóstka wron

Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie. W zamian ma włamać się do niezdobytej wojskowej twierdzy i uwolnić zakładnika. Żeby wypełnić warunek potrzebuje pomocy zdesperowanych i niebezpiecznych ludzi. Zabiera ze sobą najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście.

Szybka akcja, must read dla wielbicieli młodzieżowego fantasy, ciekawe postaci – takie między innymi można przeczytać opinie o tej książce

 1. Natalia De Barbaro: Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie.

Czuła przewodniczka to kobieca intuicja i mądrość. Lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu jest za dużo powinności, a za mało radości.

Oceniające książkę użytkowniczki serwisu piszą, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety, pomagająca zrozumieć siebie. Dla innych jest nudna, a autorka skacze z tematu na temat

 1. Victoria Schwab: Niewidzialne życie Addie LaRue

We Francji w 1714 roku sprzed ołtarza uciekła młoda dziewczyna – Adeline. Zawarła umowę z diabłem – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną przez kogokolwiek. Addie decyduje się opuścić swoją wioskę.

Po trzystu latach w Nowym Jorku poznaje kogoś, kto ją zapamiętuje. Od tego czasu wszystko ma się zmienić.

Niesamowita, piękna, magiczna, a także historia, która daje do myślenia. Nie wszystkie opinie są jednak pochlebne – zwraca się uwagę na to, że czytelnicy, że spodziewali się po tej książce znacznie więcej.

 1. B. A. Paris: Terapeutka

Alice i Leo spełniają swoje marzenie – wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym osiedlu. Ale pozory mogą mylić. Wkrótce Alice zaczyna poznawać sąsiadów i odkrywa przerażający sekret domu, w którym zamieszkała. Co więcej, odczuwa coraz silniejszą więź z Niną, terapeutką, do której wcześniej ten dom należał. Tragiczne wydarzenia sprzed lat stają się obsesją Alice. Tym bardziej że gdy tylko z kimkolwiek porusza ten temat, wszyscy nabierają wody w usta.

Oceniana przez użytkowników serwisu jako jedna z lepszych książek autorki. Od lektury nie można się oderwać. Dobra rozrywka na długi wieczór.

Pozostałe z pierwszej dwudziestki

 1. Aldous Huxley: Nowy wspaniały świat
 2. Bernardine Evaristo: Dziewczyna, kobieta, inna
 3. Remigiusz Mróz: Afekt
 4. Robert Małecki: Zmora
 5. Shelby Mahurin: Gołąb i wąż
 6. Sam Lloyd: Schronisko
 7. Corinne Michaels: Zawalcz o mnie
 8. Joanna Bator: Gorzko, gorzko
 9. Delia Owens: Gdzie śpiewają raki
 10. Kristin Hannah: Gdzie poniesie wiatr
 11. Melissa Darwood: Mój szef. Mój AS
 12. Celia Aaron: Mężczyzna bez uczuć
 13. Shelby Mahurin: Krew i miód
 14. Joanna Gierak-Onoszko: 27 śmierci Toby’ego Obeda
 15. Diane Setterfield: Trzynasta opowieść

Jak wybierane są najpopularniejsze książki?

Na liście znajdują się najwyżej oceniane pozycje – te które w ostatnim miesiącu uzyskały średnią ocen powyżej 7,0 / 10. Drugim kryterium to najczęściej “odwiedzane” w serwisie tytuły (bez względu na motywacje).

Dzięki temu wiemy, jakie książki budziły największe zainteresowanie oraz jakie pozycje oceniono jako najlepsze książki.

Całość zestawienia możesz zobaczyć na Lubimyczytać.pl tutaj.

Tutaj możesz zobaczyć, jakie książki były najpopularniejsze w marcu.

Zobacz, jaki kryminał będzie miał swoją premierę 5 maja!

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz