“To nie może się udać” – Abby Jimenez. Bajkowa historia na gorszy czas
Abby Jimenez: "To nie może się udać"

“To nie może się udać” – Abby Jimenez. Bajkowa historia na gorszy czas

Czasem po prostu muszę sięgnąć po historię taką jak ta. Lekką, zabawną, wręcz bajkową. Przeczytajcie o książce To nie może się udać. Abby Jiminez

Nowe życie

Dwie godziny jazdy od swojego domu Alexis ląduje samochodem w rowie. Dokładnie w tym momencie zmienia się jej życie. 

Wydaje się, że Alexis i Daniela dzieli wszystko: status społeczny, podejście do życia, wiek. Ale mimo wszystko nawiązują luźną relację, która z czasem ma stać się czymś więcej.

To nie może się udać – przeciwieństwa się przyciągają?

Ale to była przyjemna książka Lekka, niewymagająca, a przy tym ciekawie napisana. To nie może się udać to historia miłosna, która bardzo umila czas.

Abby Jimenez wykreowała dwójkę bohaterów żyjących w skrajnie różnych światach. Ali wychowana z myślą o przejęciu rodzinnego dziedzictwa i związanej z tym misji ma już zaplanowane całe życie. Zaś Daniel mieszka w małym miasteczku, w którym nie ma nawet przychodni, rany są zszywane haczykami rybackimi, a społeczność dobrze się zna.

Zderzenie tej dwójki zrodziło wiele zabawnych sytuacji, ale też otworzyło ich umysły na coś nowego. 

To nie może się udać – lekka historia miłosna

Lekkość, z jaką ta książka została napisana, sprawiło, że mogłam przez nią płynąć. Oczywiście – zdarzają się momenty, kiedy wieje nudą, a fabuła jest totalnie przewidywalna. Jednak historia jest wręcz bajkowa, dzięki czemu skutecznie pozwala oderwać się od codzienności.

Do tego Abby Jimenez podejmuje kwestię społecznych problemów takich jak przemoc fizyczna i emocjonalna czy – co chyba najbardziej uderzające – kwestię dostępu do opieki medycznej.

To nie może się udać – bajkowy romans

To nie może się udać to książka, która bawi, rozczula, czasami wzrusza. Dobrze spędziłam z nią czas, a to, że główna bohaterka jest w moim wieku stało się mocnym atutem tej historii 🙂 Polecam!


Wydawca: Muza S.A.

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 22.03.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

“Promyczek” – Kim Holden. Recenzja bestsellerowej powieści

“Co by było, gdyby” – Holly Miller. Dla fanów melancholijnych historii

Dodaj komentarz