“The night shift” – Alex Finlay. Recenzja thrillera kryminalnego
Alex Finlay: "The Night Shift"

“The night shift” – Alex Finlay. Recenzja thrillera kryminalnego

Tajemnicza zbrodnia w noc sylwestrową 1999 roku to tylko początek mrocznego thrillera kryminalnego The Night Shift Alexa Finlay. Po kilkunastu latach wydarzenia odżywają kusząc czytelnika swoją intrygą i psychologiczną głębią.

Koniec świata

W sylwestrową noc 1999 roku w wypożyczalni kaset video napadnięto cztery nastolatki. Przeżyła tylko jedna z nich. Sprawcy nie udało się ująć – podejrzany zbiegł. Piętnaście lat później dochodzi do podobnego wydarzenia i znowu z życiem uchodzi jedna z dziewczyn.

The Night shift – mroczny thriller kryminalny

The Night Shift to mroczny thriller kryminalny, który z jednej strony mnie irytował, z drugiej natomiast przyciągał swoistym magnetyzmem, na koniec zaś zostawił z poczuciem satysfakcji z lektury.

Akcja thrillera The Night Shift jest dynamiczna, ale odniosłam wrażenie, że pojawiające się odpowiedzi nie prowadzą czytelnika do rozwiązania, ale rodzą coraz więcej wątpliwości. Absolutnie by mi to nie przeszkadzało, gdyby nie mnogość wątków i postaci, z których każda wydawała się istotna dla fabuły. Alex Finlay niejako przerzuca czytelnika od jednych do drugich, z wątku do wątku, z miejsca w miejsce. To wydawało się nieco chaotyczne i trudno było skupić uwagę.

The Night Shift – zawiła sieć intryg

Jednak z czasem Autor zaczął powoli je wszystkie łączyć, tworząc zawiłą sieć intryg i powiązań między bohaterami. Wtedy na pierwszy plan wysunął się główny atut tej powieści – psychologia postaci. Alex Finlay dokładnie rozważa motywacje i lęki. Wszyscy są obciążeni swoimi własnymi demonami, co sprawia, że są autentyczni i wielowymiarowi.

Niespodziewane łączenie wątków thrillera The Night Shift odkrywa przed czytelnikiem kolejne elementy układanki, których wcześniej nie był świadomy. To skrupulatnie będzie prowadziło do zaskakującego rozwiązania, którego chyba żaden odbiorca nie mógłby się spodziewać. I nie dość, że zakończenie jest szokujące, to idealnie pasuje do całości i świetnie ją dopełnia. Dzięki temu mam pewność, że Alex Finlay dokładnie przemyślał każdy szczegół swojej powieści. 

The Night Shift – thriller kryminalny ze świetnym zakończeniem

Mimo że The Night Shift może na początku sprawiać wrażenie zagmatwanej i trudnej do śledzenia, to ostatecznie jest to satysfakcjonująca lektura. Dla miłośników thrillerów kryminalnych, które kładą duży nacisk na psychologię postaci i serwują zaskakujące zakończenie, ta powieść z pewnością jest godna polecenia.


Wydawca: Wydawnictwo Czarna Owca – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 31.05.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Dom pośród sosen” – Ana Reyes. Recenzja thrillera psychologicznego

“Błyski w mroku” – Stacy Willingham. Recenzja thrillera psychologicznego

“Nieodwracalnie” – Bartosz Szczygielski. Recenzja polskiego thrillera

“Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć” – Jakub Szamałek. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz