“Jedyne prawdziwe miłości” – Taylor Jenkins Reid. Recenzja wzruszającej powieści
Taylor Jenkins Reid: "Jedyne prawdziwe miłości"

“Jedyne prawdziwe miłości” – Taylor Jenkins Reid. Recenzja wzruszającej powieści

Ta książka to gotowy scenariusz na romantyczny film. Wzruszająca, nieprawdopodobna, pełna emocji – taka właśnie jest powieść Jedyne prawdziwe miłości Taylor Jenkins Reid.

Życiowy rollercoaster

Emma przechodzi przez życiowy rollercoaster: od ślubu z licealną miłością, przez tragedię, aż po ponowne odnalezienie szczęścia u boku innego mężczyzny. 

I kiedy wydaje się, że życie wreszcie się ułożyło, los rzuca jej kolejną zagadkę w postaci… powrotu pierwszego męża, Jessego.

Jedyne prawdziwe miłości – pełna emocji powieść

Brzmi jak scenariusz na film, prawda? Jedyne prawdziwe miłości to właśnie taka powieść. Taylor Jenkins Reid od pierwszych stron serwuje czytelnikom mnóstwo emocji i choć fabuła brzmi nieprawdopodobnie, to nie sposób nie przeżywać z bohaterami wszystkich wydarzeń.

Wątek romantyczny w powieści Jedyne prawdziwe miłości

Pierwsze co rzuca się w oczy, to ten wątek romantyczny. Taylor Jenkins Reid nie bawi się w zawiłe intrygi. Daje nam prostą, choć niebanalną historię miłosną. Przewidywalność? Może i tak, ale z takim twistem, który sprawia, że chciałam wiedzieć, jak to wszystko się skończy. Historia miłosna Emmy z Jesse i potem z Samem pokazuje, że tu nie mogło być prostych rozwiązań, które dla wszystkich byłyby odpowiednie.

Dojrzewanie głównej bohaterki powieści Jedyne prawdziwe miłości

Ale to, co naprawdę przyciągało mnie w powieści Jedyne prawdziwe miłości, to proces dojrzewania i zmian, przez które przechodzi Emma. Taylor Jenkins Reid ma dar tworzenia postaci, z którymi można się utożsamiać, co czyni Emmę kimś, komu kibicujemy. Jej droga nie była łatwa: od beztroskiej młodości, przez ból po stracie, aż po odnalezienie siebie i naukę radzenia sobie z trudnościami. Zmiany w jej podejściu do życia, rodziny, związków, i co najważniejsze – do samej siebie, są przedstawione w sposób, który sprawia, że trudno oderwać się od tej historii. 

Jedyne prawdziwe miłości – wzruszająca powieść Taylor Jenkins Reid.

Styl pisania autorki to kolejny plus. Jest emocjonalny, ale nie przesadzony, pełen ciepła i empatii. Taylor Jenkins Reid potrafi opisać najgłębsze uczucia w sposób, który sprawia, że można się wzruszyć i przeżywać razem z bohaterami.

Podsumowując, Jedyne prawdziwe miłości to książka, którą można pochłonąć w jeden weekend. Zostawia z uczuciem ciepła, ale i refleksji. Polecam!


Wydawca: Czwarta Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 24.01.2024.


Recenzje książek, które mogą cię zainteresować:

“Carrie Soto powraca” – Taylor Jenkins Reid. Opowieść o wielkiej pasji

“Ostatni list” – Rebecca Yarros. Recenzja bestsellerowego romansu

“Motyl” – Lisa Genova. Recenzja powieści o chorobie Alzheimera

“Ludzie, których spotykamy na wakacjach” – Emily Henry. Recenzja książki na wakacje

Dodaj komentarz