“Tajemnice Fleat House” – Lucinda Riley. Kryminalna odsłona Autorki powieści obyczajowych
Lucinda Riley: "Tajemnice Fleat House"

“Tajemnice Fleat House” – Lucinda Riley. Kryminalna odsłona Autorki powieści obyczajowych

Śmierć Lucindy Riley to ogromna strata dla wielbicieli Jej pióra. Tajemnice Fleat House to pierwszy, jedyny i dotąd niepublikowany kryminał Autorki znanej z serii obyczajowej Siedem Sióstr.

Morderstwo w szkole

Na angielskiej prowincji znajduje się prywatna szkoła z internatem. Umiera w niej jeden z uczniów – okazuje się, że było to zaplanowane morderstwo. 

Śledztwo obejmuje Jazz Hunter. Co stało się z nielubianym, ale chronionym uczniem? Jakie tajemnice skrywają mury Fleat House?

Tajemnice Fleat House – kryminał Lucindy Riley

Wcześniej nie miałam okazji, żeby poznać pióro Autorki i bardzo żałuję, że zrobiłam to tak późno. Tajemnice Fleat House to jedyny kryminał w dorobku Lucindy Riley. Powstał w 2006 roku i dotąd nie był publikowany. 

Tajemnice Fleat House to wyjątkowa, klimatyczna historia, Wzrok przykuwa już sama okładka książki, a od treści – gwarantuję – trudno się oderwać. Lektura to nie tylko umiejętnie skonstruowana intryga – to także ogromna przyjemność. Styl Lucindy Riley jest wyśmienity, ale przy tym lekki i przystępny.

Intryga jest dopracowana pod każdym względem. Jazz musi połączyć wiele odległych od siebie elementów, zmierzyć się z przeszłością Fleat House, a także z własnymi słabościami. Kolejne wydarzenia tylko komplikują sprawę, a jakiekolwiek tropy prowadzą donikąd. 

Tajemnice Fleat House – wyjątkowi bohaterowie i atmosfera

Tajemnice Fleat House to także wybitnie skonstruowani bohaterowie. Każda z tych postaci jest szczegółowo przemyślana. Obrazują ludzkie przywary, obłudę oraz walkę ze słabościami. Najbardziej interesująco wypadły według mnie relacje Jazz z byłym mężem oraz postawa Angeliny – matki jednego z uczniów. Warto przy okazji podkreślić, że bohaterowie powieści nie byli oderwani od rzeczywistości – a dzięki temu byli jeszcze bardziej ciekawi.

Lucinda Riley zbudowała niesamowity klimat powieści. Nie tylko bohaterowie mieli na to wpływ, ale także mury starej szkoły, jej przeszłość oraz czas akcji. To, że rozgrywa się ona w 2005 roku sprawiło, że czytelnik nie zetknie się ze współczesnymi technologiami, a to tylko podkreśla niesamowitą atmosferę wydarzeń.

Tajemnice Fleat House – Lucinda Riley dla wielbicieli kryminałów

Tajemnice Fleat House to kryminał dla czytelników oczekujących nieoczywistej, zagmatwanej i pełnej tajemnic fabuły. Szukanie rozwiązań na własną rękę na wiele się nie zda, ale jest rewelacyjną zabawą. Aż żal, że to pierwszy i ostatni kryminał spod pióra Lucindy Riley.


Wydawca: Wydawnictwo Albatros

Kategoria: kryminał

Premiera: 1.06.2022.

Książkę Fleat House przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #66

“Apartament” – Izabela Janiszewska. Thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu

“Lokator do wynajęcia” – Iwona Banach. Recenzja patronacka

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Muszę koniecznie poznać tę książkę, bo znam autorkę /i lubię/ z innych powieści. Tym razem kryminał… Ciekawa recenzja. Dzięki.

    1. mrs-book

      A ja po tej książce będę chciała bliżej poznać pióro Autorki 😉

Dodaj komentarz