“Splątanie” – Igor Brendygant. Recenzja polskiego thrillera
Igor Brejdygant: "Splątanie"

“Splątanie” – Igor Brendygant. Recenzja polskiego thrillera

Splątanie Igora Brejdyganta to thriller, który mocno daje do myślenia. Autor porusza problem stalkingu, pokazując, jakie możliwości daje współczesna technologia. 

Ofiara

Karolina Milewska staje się ofiarą stalkingu. To, co zaczyna się od anonimowego listu, szybko przekształca się w serię zdarzeń sprawiających, że kobieta zaczyna obawiać się o swoje życie. Jej przyjaciółka, policjantka Zuzanna Walicka, angażuje się w sprawę, próbując rozwiązać zagadkę i zapewnić bezpieczeństwo Karolinie.

Splątanie – wciągający i nieprzewidywalny thriller

Splątanie Igora Brejdyganta to thriller, który – odpowiednio dozując informacje i emocje – wciąga czytelnika w wir nieprzewidywalnych zdarzeń. Jest gratką dla czytelników, którzy lubią analizować i łączyć fakty, aby dotrzeć do rozwiązania intrygi.

Autor kapitalnie i przemyślnie przedstawia kolejne fakty. To sprawia, że fabuła jest nieprzewidywalna i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony, utrzymując czytelnika w stanie nieustannej czujności i oczekiwania na kolejne zwroty akcji. Igor Brejdygant nie pozwala odłożyć książki choćby na chwilę, zarażając swojego odbiorcę nie tylko wciągającą akcją, ale i dusznym klimatem.

Splątanie – thriller z perfekcyjnie wykreowanymi postaciami

Lektura thrillera Splątanie skłania czytelnika do zwracania uwagi na szczegóły, które mogą wydawać się nieistotne, ale w rzeczywistości pełnią istotną rolę w fabule. To, co bowiem na pierwszy rzut oka wydaje się jedynie tłem dla głównych wydarzeń, często okazuje się mieć decydujący wpływ na rozwój akcji.

To, co zwraca uwagę, to precyzyjna kreacja bohaterów. Karolina i Zuzanna  są silnymi i niezależnymi kobietami, jednak postać Marka to prawdziwy majstersztyk. W budowaniu tej postaci nie było żadnej przypadkowości. Autor stopniowo pozwala nam odkrywać prawdę na jego temat, prowadząc do zaskakującego finału. 

Splątanie – thriller zmuszający do refleksji

Splątanie to thriller, który doskonale obrazuje problem stalkingu. Igor Brejdygant ukazuje, jak technologia może być wykorzystywana do manipulacji i kontroli. Problem ten jest przedstawiony w sposób nowoczesny i realistyczny, a to mocno daje do myślenia.

Podsumowując – Splątanie to thriller, który robi duże wrażenie. Każdy szczegół został tu skrupulatnie przemyślany, gwarantując czytelnikowi dużo emocji podczas lektury. No i styl Autora – jak zawsze zachwyca!


Wydawca: Wydawnictwo Znak/ Znak Crime – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 8.11.2023.


Recenzje thrillerów,które mogą Cię zainteresować:

“Spirala” – Igor Brejdygant. Uwaga – wkręca! Recenzja

“99 ofiar Tytusa Mayera” – Marcel Moss. Recenzja thrillera

“Plon” – Grzegorz Kopiec. Thriller z elementami grozy – recenzja

“Żar” – Weronika Mathia. Recenzja debiutanckiego thrillera

Dodaj komentarz