“Sierociniec” – Przemysław Kowalewski. Trzecia część serii kryminałów z Unge Galantem
Przemysław Kowalewski: "Sierociniec"

“Sierociniec” – Przemysław Kowalewski. Trzecia część serii kryminałów z Unge Galantem

Sierociniec Przemysława Kowalewskiego to emocjonalna i brutalna historia. Takie kryminały chce się czytać i o takich kryminałach trudno zapomnieć.

Wychowanki sierocińca

Wiele lat temu Irenka była świadkiem sprzedaży swojej młodszej siostry, gdy obie były wychowankami sierocińca. W 1975 roku zgłasza sprawę w szczecińskiej milicji. Sprawy podejmuje się kapitan Barbara Romanowska.

Sierociniec – trzecia część serii z Unge Galantem

Sierociniec to trzecia część genialnej serii kryminałów Przemysława Kowalewskiego. Z każdym kolejnym tomem Autor zaskakuje mnie coraz bardziej umiejętnością tworzenia historii, które niewątpliwie wyróżniają się na polskim kryminalnym podwórku.

Opowieść o wychowankach sierocińca – nie do końca fikcyjną – Autor podaje w taki sposób, że trudno będzie o niej zapomnieć. Bezwzględność oraz żądza władzy i pieniądza, przez które cierpią bezbronne dzieci to coś, z czym Przemysław Kowalewski nie bał się zmierzyć, ale nie miał też żadnych skrupułów. Dlatego jest to powieść dla czytelników o mocnych nerwach.

Sierociniec – genialny polski kryminał

Sierociniec to po raz kolejny bohaterowie, do których można było się już przywiązać. Basia Romanowska, Wajda czy Unge Galant po raz kolejny chwytają się skomplikowanej i niebezpiecznej sprawy. Ta część serii pozwoliła mi także zmienić podejście do Unge Galanta, który wcześniej nie budził mojej sympatii. Tym razem jego skomplikowana natura i walka o sprawiedliwość dla dzieci budzi szacunek.

Przemysław Kowalewski o latach 70-tych XX wieku

Sytuacja polityczna, samochody, warunki mieszkalne, wszechobecny dym papierosowy. Autor zabiera swoich czytelników do lat 70-tych XX wieku i świetnie oddaje ducha tamtych lat. Mało tego: to wszystko jest poparte źródłami. Przemysław Kowalewski pisząc Sierociniec wspierał się dokumentami, artykułami, do których – jak sam napisał – trudno było dotrzeć. Tym bardziej jestem pełna podziwu dla jego pracy i tego, jak wykorzystał fakty tworząc fikcyjną historię.

Sierociniec – brutalny i emocjonalny kryminał

Sierociniec to mocna historia. Brutalna, skomplikowana, targająca emocjami. A przy tym przemyślana i dogłębnie przygotowana pod każdym możliwym względem. Książek takich jak ta nie czyta się po to, żeby po prostu przeczytać. Tę historię się przeżywa całym sobą, a w świat wykreowany przez Przemysława Kowalewskiego wchodzi się w pełni. Polecam! Choć zakończenie boli do tej pory.


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 6.03.2024r.

Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Kozioł” – Przemysław Kowalewski. Wyjątkowy debiut kryminalny

“Szóstka” – Przemysław Kowalewski. Recenzja kryminału retro

“Osada” – Michał Śmielak. Recenzja kryminału

“Poszukiwacz zwłok” – Mieczysław Gorzka. Rewelacyjny polski kryminał! recenzja

Dodaj komentarz