“Serce lasu” – Patrycja Żurek. Książka na lato – recenzja patronacka
Patrycja Żurek: "Serce lasu"

“Serce lasu” – Patrycja Żurek. Książka na lato – recenzja patronacka

Szukacie idealnej książki na lato? Serce lasu Patrycji Żurek pozwoli Wam myślami przenieść się do lasu pełnego magii, spokoju i ukojenia.

Latem przenieś się do Rymanowa

W Rymanowie mieszka niezwykła kobieta. Libusza mieszka w domu w pobliżu lasu i posiada dar kontaktowania się ze zmarłymi. Kiedy do miasta przyjeżdża Iwo, nie wierzy w jej nadnaturalne zdolności. Sam niedawno stracił w wypadku narzeczoną. Porzucił pracę w rodzinnym biznesie i teraz zmaga się z depresją. 

Serce lasu – książka na lato pełne magii

Wiele emocji do przepracowania, próba nadania sobie swojej tożsamości, realizm magiczny. To tylko część tego, co Patrycja Żurek proponuje czytelniczkom w swojej najnowszej książce Serce lasu.

Autorka przeniesie nas do Rymanowa – niewielkiej miejscowości w województwie podkarpackim. Mieszka tam Libusza – nazywana przez mieszkańców czarodziejką. I rzeczywiście – ta bohaterka zaczaruje sobą od początku tej historii nie tylko dzięki swoim zdolnościom. Niesie ze sobą spokój, pozytywną energię, a także pewną magię. 

Iwo jest jej przeciwieństwem. Życie w biegu, zgodnie z oczekiwaniami rodziny nie pozwoliło mu wybrać, czego on sam tak naprawdę chce. Spotkanie tych dwóch różnych bohaterów pozwala czytelniczkom wyciągnąć z tej historii sporo dla siebie. Refleksje Iwa i jego przemiana daje okazję, by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć jeszcze raz z dystansu na swoje dotychczasowe wybory.

Serce lasu – książka na lato pachnąca lasem

Serce lasu powoduje to także dzięki niesamowitej atmosferze, jaką zbudowała w powieści Patrycja Żurek. Las daje w niej ukojenie, spokój, poczucie bliskości z naturą. Nadrealne zdolności Libuszy pokazują, że człowiek nie jest na świecie sam. Warto też wspomnieć, że realizm magiczny nie jest w tej powieści nachalny i dopełnia ją, a nie sprawia, że historia staje się niewiarygodna.

Książkę czyta się lekko i z zainteresowaniem śledzi losy bohaterów. Akcja jest wartka i sporo się dzieje, ale pomimo tego Autorka potrafiła sprawić, że z historii płynie spokój.

Serce lasu – książka na lato i nie tylko

Serce lasu to nie tylko historia o miłości. Dla mnie przede wszystkim o tolerancji, uczeniu się siebie na nowo i życiowych zmianach. Siła, jaką daje tu natura sprawia, że po przeczytaniu książki chce się być bliżej niej i czerpać z jej źródeł. Polecam nie tylko na lato!


Wydawca: Wydawnictwo Dragon – dziękuję za zaufanie

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 18.05.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – kwiecień 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #63

Kamila Mitek: “Pomóż mi kochać”. Nie tylko o miłości

“Wszystko będzie dobrze” – Renata Kosin

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Marzy mi się ta książka.

Dodaj komentarz