Samantha Young: “Wiele hałasu o ciebie”. Dodatek lukru jest obowiązkowy

Samantha Young: “Wiele hałasu o ciebie”. Dodatek lukru jest obowiązkowy

Najbardziej lubimy to, co już dobrze znamy. Podobnie jest z historiami miłosnymi. Wiele hałasu o ciebie to książka, która może nie zaskoczy, ale z pewnością otuli swoim urokiem 🙂

Na początku było totalne fiasko

33-letnia Evie znajduje się na życiowym zakręcie. Jako asystentka redaktora od wielu lat czeka na awans, ale również tym razem go nie dostała. Kiedy ponownie uwierzyła, że może się zakochać, dostaje kosza. To sprawia, że z Chicago jest gotowa przeprowadzić się do angielskiego miasteczka Alnster, gdzie przez kilka tygodni ma prowadzić księgarnię. Ma zamiar na nowo ustalić w swoim życiu priorytety, jednak poznanie Roana zmienia te plany.

Wiele hałasu o ciebie – z wykorzystaniem sprawdzonego przepisu na love story

Jeżeli szukacie książki, która skutecznie pomoże odciąć się od rzeczywistości – to Wiele hałasu o ciebie może być odpowiednim wyborem. To spokojna, lekka lektura, która sprawdzi się w trakcie urlopu czy podczas wieczornego relaksu.

W powieści na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny. Fabuła jest oparta na utartych schematach, ale to tylko nadaje tej książce lekkości w odbiorze i czyni ją niezobowiązującą lekturą. Jest spokojna – bez zwrotów akcji, wielkich intryg, negatywnych postaci. 

To, co bardzo mi odpowiadało to wiek bohaterów. Evie jest po 30-tce, a jej przyjaciółki zdążyły już ułożyć sobie życie. Ona także jest na etapie, że pierwsze poważne doświadczenia zawodowe i uczuciowe ma za sobą. 

Książki Wiele hałasu o ciebie nie nazwałabym jednak komedią romantyczną. Bo o ile wątek romantyczny jest na pierwszym planie, to komediowy praktycznie nie istnieje – to jedynie kilka zabawnych dialogów.

Wiele hałasu o ciebie – poznajcie Alnster

To, co nadaje książce Wiele hałasu o ciebie najwięcej uroku to wszystko to, co jest na drugim planie. 

Akcja powieści rozgrywa się w nadmorskim angielskim miasteczku, gdzieś niedaleko granicy ze Szkocją. W tym miejscu wszyscy się znają i są do Evie bardzo przyjaźnie nastawieni. Centrum spotkań jest bar, do którego bohaterowie prawie co wieczór się spotykają. Mieszkańcy Alnster mają swoje problemy – ale na szczęście do akcji wkracza Evie i wiele z nich rozwiązuje 🙂 

Poza tym Evie ma pracę, o której marzy chyba każdy książkoholik – samodzielnie prowadzi księgarnię (rentowną;)).

Z dodatkiem niezbędnego składnika

Wiele hałasu o ciebie to historia, która w rzeczywistości raczej nie ma prawa się wydarzyć. I to właśnie jest niewątpliwie największą zaletą tej książki 🙂 Dzięki takim książkom uciekamy od swoich problemów zatapiając się w historii bohaterów. Pozytywne postaci, lekka i przyjemna fabuła, otoczenie książek. Oczywiście wszystko to z domieszką niezbędnego w takich powieściach lukru 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Słowne – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 14.07.2021.


Może Cię zainteresować:

Sierpień 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Agnieszka Lingas-Łoniewska: “Gdyby miało nie być jutra”. Najnowsza powieść Dilerki Emocji

Ania Malinowska: “Plan B”. Książka nie tylko na wakacje

Inga Vesper: “Bardzo długie popołudnie”. Kryminał retro nie tylko na letnie popołudnia

Dodaj komentarz