Samantha Young: “To, co najcenniejsze”. Czwarty tom serii “Hart’s Broadwalk”

To, co najcenniejsze to czwarta część serii Hart’s Broadwalk. Jest luźno powiązana z poprzednimi tomami, dlatego czytelnik, który nie znał wcześniejszych losów bohaterów, nie będzie miał problemów, żeby odnaleźć się w fabule. 

Długa historia miłości

Emery Saunders 9 lat temu wprowadziła się do nadmorskiego miasteczka Hartwell, gdzie otworzyła księgarnio-kawiarnię. Ukryła przed wszystkimi, że jest miliarderką. Jest też chorobliwie nieśmiała, dlatego ma problem, żeby nawiązać jakiekolwiek relacje.

Jack Devlin zwrócił uwagę na Emery, gdy zobaczył ją po raz pierwszy. Gdy po kilku latach zdobyła jego zaufanie – coś się wydarzyło. Jack odciął się od wszystkich przyjaciół i razem z ojcem prowadził podejrzane interesy.

To, co najcenniejsze – miłość młodych, pięknych i bogatych

Fabuła powieści To, co najcenniejsze nie jest ani skomplikowana, ani zaskakująca. To historia miłosna dwójki ludzi rozgrywająca się na przestrzeni 10 lat. Opiera się na motywie hate-love: od wzajemnej miłości do nienawiści (i z powrotem kilka razy 😉 ). Mamy tu miłość od pierwszego wejrzenia pary młodych, pięknych i bogatych, trochę zwrotów akcji, sensacji i erotyki. 

Narracja jest prowadzona jest z perspektywy głównych bohaterów. Dzięki temu widzimy, z czym się zmagają, chociaż szczegóły z ich życia są przed czytelnikiem odkrywane stopniowo. Nie będziemy wiedzieć, co kryje się za trudną przeszłością Emery oraz niezrozumiałymi decyzjami Jacka. Dzięki temu Autorka oferuje czytelnikom coś więcej niż tylko śledzenie wątku miłosnego.

To, co najcenniejsze – nieidealni idealni bohaterowie

Sama kreacja głównych bohaterów może być wątpliwa, jednak broni się w całości powieści To, co najcenniejsze. Emery to chorobliwie nieśmiała kobieta, która ma sporo do ukrycia. Jednak z biegiem lat zaczyna się otwierać na coraz szersze grono ludzi, aż z czasem możemy zapomnieć o jej problemach. W przypadku Jacka brakowało mi rozwinięcia wątku jego stosunku z ojcem i nieczystych interesów, które prowadzili.

Książki Samanthy Young – mój sposób na oderwanie się od rzeczywistości

To, co najcenniejsze to książka z tych lekkich, łatwych i przyjemnych. Rozrywka w czystej postaci bez wyrzutów sumienia. Autorka nie zastosowała w tej książce niczego odkrywczego, ale lekkość, z jaką jest napisana sprawiła, że lektura tej książki była wciągająca i zajmująca.

Dla mnie to idealny sposób na relaks i oderwanie się od szarej rzeczywistości. Przynajmniej do momentu aż nie zostanę miliarderką i nie zamieszkam w atrakcyjnej nadmorskiej miejscowości 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Słowne – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: romans

Premiera: 15.09.2021.


Może Cię zainteresować:

Wrzesień 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Książkowa lista przebojów notowanie #35 – bestsellery w Polsce i USA

Agnieszka Lingas-Łoniewska: “Gdyby miało nie być jutra”. Najnowsza powieść Dilerki Emocji

Klaudia Bianek: “Jeśli tylko ty”. Recenzja pierwszego tomu serii “Nieobojętność”

Dodaj komentarz