Roni Loren: “Ty i cała reszta”. Nie tylko lekka i zabawna
Roni loren: "Ty i cała reszta"

Roni Loren: “Ty i cała reszta”. Nie tylko lekka i zabawna

Roni Loren to autorka bestsellerów New York Times i USA Today. Książka, która niedawno ukazała się w Polsce – Ty i cała reszta – to lekka i zabawna historia miłosna. Ale Autorka daje czytelnikom znacznie więcej niż prostą opowieść.

Miz Poppy i Hollyn Tate

Miz Poppy – błyskotliwa recenzentka z Nowego Orleanu to ukrywająca się za pseudonimem Hollyn Tate. W rzeczywistości cierpi na zespół Tourette’a z ogromnymi lękami społecznymi. Pierwsze spotkanie z Jasperem – aktorem teatru improwizacyjnego i baristą – nie należało do udanych. Okazało się, że tę dwójkę wiele łączy i mogą sobie nawzajem pomóc.

Ty i cała reszta – o trudnym dzieciństwie i zaburzeniach

Ty i cała reszta to opowieść o Hollyn i Jasperze. Połączyły ich trudne dzieciństwo i zaburzenia, z jakimi się zmagają. Hollyn jak tylko może unika kontaktów z ludźmi. Gdy pozna Jaspera zawalczy o wyjście ze strefy komfortu i odkrycie siebie na nowo.
Cięte riposty i humor to atuty Jaspera i wydaje się, że doskonale sobie w życiu radzi. Wychowywany w rodzinach zastępczych, zawsze samotny, zmagający się z ADHD. Pomogła mu gra w teatrze improwizacji, ale nikt nie rozumie, że to coś więcej niż zabawa.
Jasper zaś swoje życie i karierę skupia na grze. Wszystkie sceny z tym związane całkowicie mnie pochłonęły. Miałam wrażenie, że Autorka nie spieszy się z ich opisem – było w nich dużo humoru, ale też pokazywały, że w ludzkiej naturze leży lęk przed krytyką. Stanowią dla mnie największy atut powieści.

Ty i cała reszta – powieść z wątkiem miłosnym

Wątek romantyczny w powieści Ty i cała reszta jest dość przewidywalny, ale ze względu na świetny dobór bohaterów stał się drugorzędny. O wiele istotniejsze było obserwowanie zaburzeń, prób pogodzenia się z nimi i pracę nad słabościami. Autorka doskonale opisała problemy Hollyn i Jaspera – poruszają i pokazują smutną stronę “inności” również w dorosłym życiu.
Minusem były dla mnie sceny erotyczne. W pewnym momencie czułam, że przestały cokolwiek wnosić do fabuły, a ich opis od początku zaprzeczał kreacji Hollyn.

Ty i cała reszta – nie tylko lekka i zabawna powieść

Ty i cała reszta to lekka, zabawna powieść. Roni Loren zaserwowała humor na dobrym poziomie i miała kapitalny pomysł na dobór bohaterów. Ta powieść jest lekka, ale niesie ze sobą także opowieść o ludzkich słabościach. Mówi o próbach ich akceptacji, wykorzstaniu do własnych celów i pracy nad ich zwalczaniem. A to wszystko pod przykrywką prostej historii miłosnej 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Słowne – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 29.09.2021.


Może Cię zainteresować:

Październik 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Książkowa lista przebojów notowanie #39 – najlepsze książki w Polsce i USA

Samantha Young: “To, co najcenniejsze”. Czwarty tom serii “Hart’s Broadwalk”

Beth O’Leary: “W drogę!”. Zabawna komedia romantyczna?

Dodaj komentarz