“Rok na końcu świata” – Agnieszka Zakrzewska. Pierwszy tom “Sagi czekoladowej”

“Rok na końcu świata” – Agnieszka Zakrzewska. Pierwszy tom “Sagi czekoladowej”

Rok na końcu świata to lekka i przyjemna lektura: o marzeniach, przyjaźni, rodzinnych tajemnicach. Idealna na letni wieczór z tabliczką czekolady 🙂

Trudny wybór

Nina wraz z przyjaciółką prowadzi księgarnię, która stoi na skraju bankructwa. Groźby męża Marianny doprowadziły do tego, że ostatecznie kobieta musiała zamknąć biznes. Ratunkiem staje się list od ciotki z Holandii. 

Nina decyduje się na wyjazd, a tam staje przed trudnym wyborem.

Rok na końcu świata – jak pudełko czekoladek

Rok na końcu świata to powieść, która jest dokładnie jak czekolada. Kwintesencją jest jej motto: o życiu, jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, na co trafisz.

Taki właśnie obraz życia pokazuje Agnieszka Zakrzewska. Jej historia jest z reguły przyjemna, słodka, ale też – jak dobra czekolada – nie przesłodzona. Są na niej gorzkie, ciemniejsze wzorki, czasami zaskakujące dodatki. Nina i jej rodzina to cała paleta kolorów, smaków, zapachów. Są tu tajemnice, niewypowiedziane żale, ale przede wszystkim ciepło, miłość i troska. Jest tęsknota, są przyjaźnie stare i nowe, niespełniona miłość. 

A to wszystko kręci się wokół czekolady: przygotowywanej we własnej manufakturze, aromatycznej, o zaskakujących smakach i wyjątkowym działaniu.

Rok na końcu świata – lekka zabawna powieść obyczajowa

Rok na końcu świata przeczytałam jednym tchem. To ten typ powieści, który pomaga oderwać się od codziennych problemów i trosk. Agnieszka Zakrzewska zadbała o to, by Jej czytelnicy świetnie się bawili podczas lektury. Ma niesamowity styl: jest zabawnie, ale przy tym naturalnie, jej bohaterów aż chce się poznać, a miejsca odwiedzić.

Bardzo podobała mi się konstrukcja Niny – głównej bohaterki. Ma silny charakter, jest zadziorna, uparta. Wierna swoim poglądom, pomysłom, a przy tym bardzo pracowita. 

Ważna w tej powieści jest historia rodziny. Autorka nie odsłania wszystkich kart, a czytelnik powoli z bohaterami będzie poznawał prawdę o Emmie, Aurelii i ich matce. Powieść zakończyła się w takim miejscu, że niecierpliwie wyczekuję kolejnego tomu.

Rok na końcu świata – pierwszy tom Sagi czekoladowej

Rok na końcu świata to pierwsza część Sagi czekoladowej. Agnieszka Zakrzewska wykreowała ciekawą opowieść, opartą na rodzinnych tajemnicach i życiowych rewolucjach. Jest w niej sporo pozytywnej energii, ale przede wszystkim zapachu czekolady. Przed lekturą warto wyposażyć się w jej zapas 😉


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 15.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #64

“Bardzo cichy rozwód” – Alek Rogoziński. Czy Warszawa jest na to gotowa?

“Serce lasu” – Patrycja Żurek. Książka na lato – recenzja patronacka

Dodaj komentarz