“Rodzina z naprzeciwka” – Nicole Trope. Emocje, napięcie i szokujące zakończenie
Nicole Trope: "Rodzina z naprzeciwka" - recenzja

“Rodzina z naprzeciwka” – Nicole Trope. Emocje, napięcie i szokujące zakończenie

Gdy tylko zaczęłam czytać thriller Rodzina z naprzeciwka Nicole Trope wiedziałam, że się nie zawiodę. Masa emocji, napięcie i styl, który sprawia, że od książki nie sposób się oderwać – tę powieść trudno odłożyć przed poznaniem zakończenia, a nawet później nie można przestać o niej myśleć.

Spokój, upał i strzały

Upalne popołudnie, spokojna i urocza ulica. Margo przewija synka po jego drzemce. Nagle słyszy hałas – wydaje się, jakby z drzewa spadła gruba gałąź. Za chwilę hałas się powtarza, więc kobieta z dzieckiem na rękach wychodzi przed drzwi i pyta sąsiadki, co się dzieje. Gladys przerażona krzyczy do Margo, żeby schowała się w środku, bo ktoś strzelał.

Rodzina z naprzeciwka – różnorodni bohaterowie thrillera psychologicznego

Rodzina z naprzeciwka to thriller psychologiczny, od którego nie sposób się oderwać. Nicole Trope skonstruowała całą gamę różnorodnych bohaterów i każdemu z nich w tej historii oddaje głos. 

Spotkamy się z mężczyzną, którego wszyscy oceniają z perspektywy jego wyglądu i przeszłości. Jego żona to kobieta, która dostrzegła w nim coś więcej i wspiera go w każdej sprawie. Będzie też starsza kobieta – tak zwany osiedlowy monitoring – oraz jej marudny schorowany mąż. I na koniec: zwyczajna szczęśliwa rodzina z małymi dziećmi.

Jeden dzień połączył losy ich wszystkich.

Rodzina z naprzeciwka – thriller psychologiczny pełen emocji

Akcja thrillera psychologicznego Rodzina z naprzeciwka to zaledwie kilka godzin, a śledziłam ją z zapartym tchem. Nocole Trope wie, jak zagrać na emocjach czytelników. Robi to doskonale tym bardziej, że emocje nie są łatwe i budzą autentyczne poczucie dyskomfortu. 

Wspólnie z bohaterami odczuwałam strach i niepewność, a jednocześnie żal mi było oprawcy. Niektórych bohaterów miałam ochotę wręcz popchnąć do działania, a w przypadku innych odczuwałam kompletną bezradność.

A gdy już mi się wydawało, że chcę tylko po prostu dowiedzieć się, jaki będzie finał… Autorka szokuje i pokazuje, że od przeznaczenia trudno uciec. Takiego rozwiązania nie spodziewałam się na żadnym etapie lektury thrillera.

Rodzina z naprzeciwka – wyjątkowy thriller psychologiczny

Rodzina z naprzeciwka to bardzo konkretny thriller psychologiczny. Autorka trzyma w napięciu od początku do końca, pozwala związać się z bohaterami, a także zachęca do refleksji: nad siłą rodziny oraz wpływem wydarzeń z dzieciństwa na dorosłe życie. Przede wszystkim jednak nad poczuciem odpowiedzialności społecznej i relacjami sąsiedzkimi.


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 29.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #66

Nicole Trope: “Zaginiony chłopiec”. Thriller psychologiczny o tym, czego boi się każdy rodzic

“Tajemnice Fleat House” – Lucinda Riley. Kryminalna odsłona Autorki powieści obyczajowych

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Ja chyba muszę się przekonać wreszcie do thrillerów. A ten kusi mnie po takiej recenzji.

    1. mrs-book

      Spróbuj! Dużo thrillerów jest mocno powiązanych z warstwą obyczajową albo przeważa w nich dramat rodzinny 🙂 Nie wszystkie to krew, flaki i gęsto ścielące się trupy 😀

Dodaj komentarz