Robert Ziębiński: “Metro”. Na szczęście to fikcja
Robert Ziębiński: "Metro"

Robert Ziębiński: “Metro”. Na szczęście to fikcja

Thriller Metro Roberta Ziębińskiego w początkowym zamyśle miał być filmem i rzeczywiście – to gotowy scenariusz. Szybka akcja, bezwzględność działań, mocne opisy – dla Karolaka nie byłoby tu miejsca 😉

W centrum Warszawy

Warszawa, 2019 rok. Kilka chwil przed uroczystym rozpoczęciem budowy trzeciej linii metra dochodzi do kilku eksplozji. Kolejna detonacja kończy się katastrofą w tunelu metra. Ocalało tylko kilka osób. Tymczasem na powierzchni rozgrywa się walka o zachowanie władzy.

Metro – pod i nad powierzchnią ziemi

Wybuchy, wskutek których ginie kilka osób – w wir wydarzeń thrillera Metro czytelnik jest wrzucony od pierwszych ston. Kiedy dochodzi do eksplozji w metrze rozpoczyna się walka: o utrzymanie władzy, o prawdę, w końcu o życie. Z nimi Autor powiązał trzy wątki. 

Czytelnik zobaczy dramatyczną walkę o wyjście z tunelu metra. Ciemność, krew, kurz, a do tego dziesiątki zmarłych. Robert Ziębiński bardzo obrazowo opisał te sceny – szczegółowo, ale nie w nadmiarze. Dzięki temu niemal czuć, że samemu jest się w środku tej akcji.

Ciekawostką jest legenda o ukrytych arsenałach z czasów Powstania Warszawskiego. Stolica jest tu miastem zbudowanym na cmentarzu oraz na tykającej bombie. Jak zauważa jeden z bohaterów – ci, którzy walczyli o wolność, teraz mogą przyczynić się do śmierci setek tysięcy mieszkańców. 

I wreszcie mój ulubiony wątek – political fiction. Został tu podany w bardzo przystępny sposób – czytelnik nie ma prawa się pogubić. Na stołecznej scenie politycznej rozgrywa się bezwzględna walka o władzę. Łapówki, mataczenie i rządzenie zza kulis – tak wygląda ta gra, którą przedstawił Robert Ziębiński.

Metro Roberta Ziębińskiego – nie ma czasu na oddech

Lekturę thrillera Metro Roberta Ziębińskiego cechuje niezwykle szybka akcja, chociaż to tylko kilka godzin. Autor nie pozwala ani przez moment złapać oddechu. Dzieje się to także za sprawą bohaterów – są zdecydowani, bezwzględni w działaniach i silni psychicznie.

Opisy są żywe, a poczucie realizmu dodatkowo zwiększa wplecenie w fabułę rzeczywistych wydarzeń. Żałuję, że nie poświęcono tu miejsca na Warszawę ogarniętą chaosem. Czytelnik będzie świadkiem tylko tych obrazów, które dotyczą głównych wątków powieści. 

Metro Roberta Ziębińskiegothriller dla miłośników mocnych wrażeń

Metro Roberta Ziębińskiego to niezwykle emocjonująca rozrywka. Thriller jest tak napisany, by nie sposób było się od niego oderwać. To fikcja, ale przedstawiona tak, że po plecach mogą przechodzić ciarki. Sprawdzi się, jeżeli od książki oczekujemy mocnych wrażeń, wyrazistych bohaterów i oryginalnej fabuły. 


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Kategoria: thriller

Premiera: 27.10.2021.

Książkę Metro przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

Październik 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Książkowa lista przebojów notowanie #39 – najlepsze książki w Polsce i USA

Małgorzata Sobczak: “Szelest”. Niepokojący thriller kryminalny

Klaudia Muniak: “Terapia”. Kiedy rozmywa się granica między rzeczywistością a wyobraźnią

Dodaj komentarz