“Pustelnia mordercy. Nieczystość” – Anna Krystaszek. Recenzja kryminału
Anna Krystaszek: "Pustelnia mordercy. Nieczystość"

“Pustelnia mordercy. Nieczystość” – Anna Krystaszek. Recenzja kryminału

Bezwlględny morderca, krwawe opisy, mroczny klimat – przy tej historii nie sposób się nudzić. Przeczytajcie o książce Pustelnia mordercy. Nieczystość Anny Krystaszek.

Brutalne zabójstwa

Nieopodal pustelni św. Jana blisko Dukli znaleziono okaleczone zwłoki księdza. Dlaczego lubianemu przez wszystkich księdzu obcięto język, uszy i wyłupiono oczy?

W tym samym czasie policja z częstochowskiej komendy zajmuje się innym przerażającym znaleziskiem – wyłowionym z rzeki korpusem. 

Do śledztwa wkracza częstochowska prokuratura i policja.

Pustelnia mordercy. Nieczystość – kryminał pełen brutalnych opisów

Pustelnia mordercy. Nieczystość to kolejna część serii z komisarzem Igorem Szulcem, ale dla mnie to pierwsze spotkanie z tym cyklem. Początkowo przyznam, że odczuwałam brak znajomości poprzednich tomów, ale z czasem “zaaklimatyzowałam się” wśród bohaterów.

Anna Krystaszek skonstruowała kapitalny kryminał dla tych czytelników, którzy lubią brutalne i bezkompromisowe historie. Bezwzględne zabójstwa, drastyczne i krwawe opisy – jeżeli szukacie lekkiego kryminału z przyjemną zagadką i tłem obyczajowym to na pewno nie ten kierunek 🙂

Pustelnia mordercy. Nieczystość – plot twist, który zostawia bez słowa

Do tego Anna Krystaszek zapewnia czytelnikom intrygę pełną zamętu. Spotkałam się z niezłym rozgardiaszem i nie pozostało mi nic innego, jak tylko podążać za działaniami śledczych. Z czasem akcja staje się coraz bardziej intensywna, kolejne elementy układanki znajdują swoje miejsce, a finał  był totalnym zaskoczeniem. Spodziewałam się spokojnego zakończenia sprawy, ale Autorka pozostawiła mnie bez słowa. Z takim plot twistem dawno już się nie zetknęłam.

Pustelnia mordercy. Nieczystość – wciągający polski kryminał

Książki Pustelnia mordercy. Nieczystość nie da się czytać powoli. Anna Krystaszek ma styl pisania, który nie pozwala oderwać się od lektury, a akcja jest niezwykle dynamiczna. Autorka nie spowalnia jej długimi opisami, a wydarzenia podążają jedno za drugim ze sporą prędkością. Do tego trzeba przyznać, że to nie jest długa książka, więc nawet się nie obejrzałam, a miałam ją już za sobą.

Dobry polski kryminał

Nie spodziewałam się, że czytając powieść Pustelnia mordercy. Nieczystość będę pod tak dobrym wrażeniem tej lektury. Przemknęłam przez tę historię na jednym wdechu, a zakończenie z niecierpliwością każe czekać na kontynuację.


Wydawca: Wydawnictwo MUZA SA

Kategoria: kryminał

Premiera: 18.01.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Nienarodzona” – Ewa Przydryga. Polski thriller psychologiczny

“Mroczne miejsca” – Greta Drawska. Thriller psychologiczny – recenzja

Dodaj komentarz