“Ptasznik” – Marek Stelar. Początek nowej serii kryminalnej
Marek Stelar: "Ptasznik"

“Ptasznik” – Marek Stelar. Początek nowej serii kryminalnej

Ptasznik Marka Stelara to początek nowej serii kryminalnej. Ciekawa intryga, wyjątkowi bohaterowie oraz mnóstwo zwrotów akcji – to jedno. Bo na stałych czytelników Autora czeka nie lada gratka!

Jeden błąd

Dwadzieścia lat temu życie Heinricha Vogla zmieniło się bezpowrotnie. W wyniku nieszczęśliwych zdarzeń został skazany na pięć lat więzienia. Po odbyciu kary zerwał kontakt z ojcem i całkowicie zmienił swoje życie.

Kiedy wszystko wydaje się być poukładane, znajduje martwą kobietę. Dowiaduje się też o śmierci ojca, który zginął w katastrofie śmigłowca.

Ptasznik – powrót znanych bohaterów Marka Stelara

Ptasznik to pierwsza część nowej serii kryminalnej Marka Stelara. Dla czytelników, którzy są na bieżąco z książkami Autora to będzie nie lada gratka, bo spotkają tu bohaterów innych serii: Dominika Przeworskiego czy Iwonę Banach. Sam Heinrich był bohaterem epizodu w Milczeniu Stelara. Z kolei nowi czytelnicy nie odczują żadnych braków w trakcie lektury – cała historia jest czymś całkiem świeżym.

Początek tej powieści był raczej spokojny. Autor wprowadza w serię i przedstawia historię Heinricha. Już w tym momencie czytałam książkę z dużym zaangażowaniem. Okazało się zresztą, że każdy wątek miał później znaczenie dla fabuły. 

Im dalej, tym akcja staje się coraz bardziej dynamiczna. Zaskakujące zwroty akcji utrzymują czytelnika w napięciu i zainteresowaniu aż do ostatniej strony. Kryminał Marka Stelara z pewnością nie należy do tych, w których trup ściele się często i gęsto. Autor skupia się tu na złożonej intrydze, budowaniu napięcia i relacjach międzyludzkich. 

Ptasznik – wyjątkowi bohaterowie

Marek Stelar już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi doskonale kreować niejednoznacznych, ciekawych bohaterów. Taki właśnie jest bohater kryminału Ptasznik. Jego życie było pełne burzliwych wydarzeń i niekonwencjonalnych wyborów. To ono staje się główną osią fabularną, a z każdą stroną coraz bardziej wnikamy w jego życie, przeszłość, w jego psychikę. 

To, co mnie w szczególności zainteresowało, to trauma, jaką stał się jego pobyt w więzieniu. Zmieniło się jego postrzeganie świata i samego siebie, a jednocześnie czas odsiadki wykształcił w bohaterze silny charakter i determinację do życia na własnych warunkach.

Ptasznik – pierwsza część nowej serii kryminalnej Marka Stelara

Ptasznik to świetny start nowej serii Marka Stelara. Już ten pierwszy tom pokazuje, że czeka nas sporo zagadek i intrygujących bohaterów. Czekam na więcej!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 28.02.2023.


Recenzje kryminałów, które mogą Cię zainteresować:

“Czas śmierci” – Max Czornyj. Pierwsza część nowej serii kryminałów

“Poszukiwacz zwłok” – Mieczysław Gorzka. Rewelacyjny polski kryminał! recenzja

“Czwarta małpa” – J.D. Barker. Pierwsza część serii #4MK

“Wybrana” – Marek Stelar. Pierwsza część serii kryminalnej

Dodaj komentarz