“Przypływ” – Sam Lloyd. Recenzja thrillera
Sam Lloyd: "Przypływ"

“Przypływ” – Sam Lloyd. Recenzja thrillera

Jeżeli szukacie dobrze skonstuowanego, przemyślanego thrillera to Schronisko Sama Lloyda może Was pochłonąć i stać się prawdziwą ucztą literacką.

Dzień, który wszystko zmienił

Piękny dom, pewny biznes, zgodne małżeństwo i dwójka dzieci – życie Lucy dobrze się ułożyło. Pewnego dnia jednak czas staje w miejscu – odnaleziono dryfujący jacht rodziny. Chwilę wcześniej mąż Lucy wysłał sygnał SOS, jednak okazało się, że na jachcie nikogo nie było.

Zaczyna się walka z czasem, bowiem nadciąga sztorm, który komplikuje poszukiwania.

Przypływ – pierwsze wrażenie z lektury thrillera

Zapowiadało się, że thriller Przypływ Sama Lloyda mnie rozczaruje. Podeszłam do tej książki jak do pewniaka – w końcu Schronisko to podobno majstersztyk. 

Lekturze towarzyszyło sporo emocji już od samego początku – wystraszona Lucy, niewiedza, zbliżający się sztorm. To wszystko było kapitalnie oddane, jednak dość rozwleczone – tak mi się przynajmniej wydawało.

Przypływ – skrupulatnie skonstruowany thriller

Okazało się, że Przypływ to skrupulatnie i dobrze skonstruowany thriller, w którym nawet to “rozwleczenie” ma swoją rolę. Sam Lloyd doskonale wodzi czytelnika za nos. Przerzucanie podejrzeń, ocena bohaterów, niewielkie sygnały, które jednak dają sporo do myślenia – to wszystko możemy spotkać w tej lekturze i świetnie się bawić przy próbie rozwiązania zagadki (a raczej jest to niemożliwe ;)).

Ponadto Sam Lloyd nie oszczędza czytelników – Przypływ ma taki ładunek emocjonalny, że momentami trzeba pamiętać o oddychaniu. Razem z bohaterką kurczowo będziemy trzymać się nadziei, odczujemy jej strach, wściekłość i wolę walki – a jednocześnie co rusz będziemy tracić zaufanie do Lucy. Odczujemy bałagan, jaki zostawi po sobie sztorm, zimno morskiej wody i brak możliwości złapania tchu. Ostatnie strony czytałam na jednym wdechu, sama nie wiedząc, czego można się spodziewać i co Autor zgotował dla swoich bohaterów.

Przypływ – Sam Lloyd wprawia w zachwyt

Istnieje naprawdę duża szansa, że Przypływ Sama Lloyda wprawi Was w zachwyt. Jeżeli stawiacie na dobrze skonstruowane, przemyślane thrillery na wysokim poziomie – to lektura Was pochłonie i stanie się prawdziwą ucztą literacką.


Wydawca: Wydawnictwo W.A.B. – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 14.06.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #74

Najlepsze książki – maj 2023. Moje topki

“Śmierć, która cię ocali” – Jack Jordan. Thriller z wątkiem medycznym

“Ta dziewczyna” – Ruth Ware. Thriller z motywem dark academia

Dodaj komentarz