“Prawdziwe przyjaciółki” – S.E. Lynes. Recenzja thrillera
S.E. Lynes: "Prawdziwe przyjaciółki"

“Prawdziwe przyjaciółki” – S.E. Lynes. Recenzja thrillera

Mąż i trzy przyjaciółki to najważniejsze osoby w życiu Jane. Jednak gdy pojawia się Lexie wszystko powoli zaczyna się psuć. Kim jest ta kobieta, że potrafi zmanipulować wszystkich wokół Jane? Przeczytajcie o książce S.E. Lynes Prawdziwe przyjaciółki.

Nowa w drużynie

Do grona przyjaciółek dołącza Lexie. Najlepsza przyjaciółka Jane – Sophie – z miejsca ulega jej urokowi. Lexie sprawia wrażenie miłej, przyjacielskiej i troskliwej. Zdaje się, że tylko Jane dostrzega w niej intrygantkę. Z czasem zaczyna czuć, że kobieta próbuje namieszać w jej życiu. 

Prawdziwe przyjaciółki – thriller z warstwą obyczajową

Prawdziwe przyjaciółki to thriller z gatunku tych, które w dużej mierze opierają się na warstwie obyczajowej, jednak S.E. Lynes doskonale połączyła ją z duszną atmosferą, świetnie przy tym pokazując mechanizm manipulacji i skomplikowane relacje.

Autorka dobrze przemyślała konstrukcję głównej bohaterki. To kobieta, która zmaga się z trudnymi wspomnieniami z przeszłości i niepłodnością. Najbliższą rodziną stał się dla niej mąż i trzy przyjaciółki. Dlatego też, gdy wkracza Lexie, Jane czuje się odtrącona i nie wie, gdzie kończy się jej zazdrość, a zaczyna manipulacja Lexie. 

Prawdziwe przyjaciółki – “ta nowa”

Zaś Lexie wnosi do tej powieści wszystko to, dzięki czemu chciałam przewracać stronę za stroną: odpowiedni nastrój, poczucie zagrożenia, osaczenia i tajemnicę. Niczego bowiem się o niej czytelnik nie dowie, ale z ciekawością będzie śledził jej intrygi. 

Co do zakończenia – dla mnie nie było ono trudne do przewidzenia, jednak to nie zaszkodziło tej historii. S.E. Lynes utrzymywała moją uwagę i w trakcie lektury nieraz mnie zaskoczyła.

Świetny styl S.E. Lynes

Thriller Prawdziwe przyjaciółki jest napisany w bardzo przystępnym stylu. Autorka nie pozwoliła mi na nudę. Dialogi były bardzo wiarygodne i naturalne, a ponadto S.E. Lynes świetnie oddała emocje Jane. Żałuję jednak, że Autorka nie posłużyła się narracją pierwszoosobową. Na uwagę zasługuje także doskonałe poczucie humoru Autorki, które urealnia postaci (niewidzialna piłka to mistrzostwo świata 😉). 

Prawdziwe przyjaciółki – thriller dla fanów domestic noir

Prawdziwe przyjaciółki to thriller dla tych czytelników, którzy lubią czytać o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, na które składa się szereg wydarzeń i zbiegów okoliczności. Dla fanów domestic noir będzie to rewelacyjna lektura. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 25.01.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Echo Man” – Sam Holland. Recenzja thrillera

“Jedno z nas nie żyje” – Jeneva Rose. Witaj w Buckhead

Dodaj komentarz