“Pomornica” – Ewa Przydryga. Recenzja polskiego thrillera
Ewa Przydryga: "Pomornica"

“Pomornica” – Ewa Przydryga. Recenzja polskiego thrillera

Tej historii nie możecie pominąć. Wciągająca intryga, doskonale skonstruowani bohaterowie, a przede wszystkim duszny, mroczny klimat. Przeczytajcie o najnowszym thrillerze Ewy Przydrygi Pomornica.

Nowożeńcy

Julia i Wiktor świeżo po ślubie mają wprowadzić się do rodzinnego domu kobiety. Kiedy Julia jest sama w domu zauważa w ogrodzie żółty balonik z wiadomością do niej. Znajduje go dokładnie w miejscu, w którym szesnaście lat wcześniej zamordowany został kolega jej brata.

Wiadomość prowadzi Julię do jednego z pokoi w obskurnym motelu. Okazuje się, że właśnie tam doszło do brutalnego gwałtu. Niedługo później Wiktor zostaje aresztowany.

Pomornica – Ewa Przydryga tworzy wyjątkowy klimat

Pomornica bezsprzecznie trafia na listę najlepszych przeczytanych w tym roku polskich thrillerów. Tę książkę pochłania się z prędkością światła, a intryguje już od samego tytułu. Doskonale napisana, skonstruowana z rozmysłem, z dbałością o każdy detal – taka właśnie jest ta historia.

Ewa Przydryga ujęła mnie kapitalnym klimatem swojej powieści. Poczucie niepewności, otaczający bohaterkę mrok, duchy przeszłości – to wszystko jest wyczuwalne od pierwszych stron. Autorka nie odpuszcza ani na moment, a chwilę później dojdzie do tego intrygująca fabuła.

Pomornica – thriller nieodkładalny

Pomornica ma w sobie to, co sprawia, że thriller staje się nieodkładalny. Zamknięta grupa znajomych, tajemnica z przeszłości, wyrzuty sumienia i ktoś, kto szuka zemsty. Ewa Przydryga nie wykłada wszystkich kart na stół, a dozuje czytelnikowi kolejne informacje i nowe elementy intrygi. Skrupulatnie czytelnik będzie z tej układanki budował sensowną całość. Rozwiązanie, chociaż zaskakujące i robi wrażenie, to jest całkowicie logiczne.

Na szczególną uwagę zasługują bohaterowie Pomornicy. Konstrukcja każdego z nich jest przemyślana w najmniejszym szczególe. I nie ma znaczenia, czy dotyczy to Julii – głównej bohaterki – czy jej rodziców, brata, przyjaciółki i jej siostry.

Pomornica – polski thriller czytany na jednym wdechu

Pomornica to polski thriller, który zaskakuje kapitalnym dopasowaniem każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu. Wyjątkowa atmosfera, przemyślana intryga z mocnym zakończeniem oraz bohaterowie, którzy przyciągają jak magnes – to wszystko sprawia, że książkę czyta się na jednym wdechu.


Wydawca: Wydawnictwo MUZA SA – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 22.03.2023.


Może Cię zainteresować:

“Pustelnia mordercy. Nieczystość” – Anna Krystaszek. Recenzja kryminału

“Nie zabiłam” – Klaudia Muniak. Recenzja thrillera

“Konsultantka” – Ruth Heald. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz