“Poduszki” – Joseph Kuefler. Recenzja książki dla dzieci

“Poduszki” – Joseph Kuefler. Recenzja książki dla dzieci

Budowanie bazy, toru dla samochodów, trasy do biegania, domu… z poduszek można zbudować chyba wszystko. Wystarczy trochę wyobraźni. Przeczytajcie o książce dla dzieci Poduszki Josepha Kueflera.

Najlepsza zabawka

Czy tylko zabawka ze sklepu Hamley’s na Oxford Street w Londynie jest 100-procentową gwarancją dobrej zabawy? Albo ta, która jest aktualnie modna? 

Kilkanaście lat temu uznano, że zabawką wszechczasów jest.. patyk. Dlaczego? Nie potrzebuje instrukcji, nic nie kosztuje i może być… wszystkim.

Poduszki – Josepk Kuefler o najlepszych przygodach

Z takiego założenia wyszedł Joseph Kuefler  – uznany autor i ilustrator. Jego książka dla dzieci – Poduszki – pokazuje najmłodszym, że nie muszą czekać na pełen prezentów worek Mikołaja, wycieczki w dalekie kraje czy wymyślne atrakcje dla dzieci.

Poduszek w domu jest mnóstwo – te do spania i te z kanapy. Można je wszystkie zebrać w jednym miejscu i wznieść wysoką budowlę. Do tego należy dodać wyobraźnię (a tej dzieciom przecież nie brakuje), dobre towarzystwo i już znajdziemy się na pokładzie statku kosmicznego. Można nim wyruszyć w lot na słońce, gdzie znajdzie się poduszkowa lawa. Budowa zamku, jazda konna, rejs na statku? Nic prostszego, jeżeli pod ręką są najróżniejsze poduszki.

Poduszki – inspirująca książka dla dzieci

Książka Poduszki Josepha Kueflera sprawdzi się w przypadku młodszych przedszkolaków, które nie potrzebują jeszcze skomplikowanych historii. Bo tekstu ta książeczka nie ma wiele, ale zwraca uwagę przyjaznymi, dużymi i nieskomplikowanymi ilustracjami. 

Jest świetnym pretekstem do rozmowy o kolorach i kształtach, ale przede wszystkim inspiruje do zabawy, która rozwija wyobraźnię i dobre relacje z rówieśnikami. To świetny punkt wyjścia do przeżycia dziecięcych przygód na swoich zasadach.


Wydawca: Wydawnictwo Frajda – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: książki dla dzieci

Premiera: 22.02.2023.

Może Cię zainteresować:

“Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić” – recenzja książki dla dzieci i rodziców

Dodaj komentarz