“Pierwszy dzień wiosny” – Nancy Tucker. Recenzja thrillera
Nancy Tucker: "Pierwszy dzień wiosny"

“Pierwszy dzień wiosny” – Nancy Tucker. Recenzja thrillera

To thriller, który wciska w fotel od pierwszego zdania. Szokuje, wywołuje mnóstwo emocji i wyciska łzy. Przeczytajcie o książce Nancy Tucker Pierwszy dzień wiosny.

Sekret ośmiolatki

Ośmioletnia Chrissie ma sekret, który dodaje jej siły. Zabiła dwuletniego chłopczyka – syna sąsiadów i nie ma z tego powodu poczucia winy. 

Jako dorosła kobieta Chrissie chce odpokutować stare winy i dać swojej córce szczęśliwe dzieciństwo. 

Pierwszy dzień wiosny – thriller, który wyciska łzy

Takie powieści chcę czytać! Takie, które są proste w swym przekazie, a przy tym wywołują lawinę emocji. Pierwszy dzień wiosny Nancy Tucker jest właśnie taką książką.

Początkowo nie bardzo wiedziałam, jak odnaleźć się w tej historii. Zabity dwulatek, ośmiolatka, która nie rozumie, że zrobiła coś złego. Z drugiej strony kobieta, która nie wie, jak kochać swoją córkę. To historie tak mi odległe, że trudne do zrozumienia.

I to, w czym początkowo się gubiłam z czasem coraz bardziej trafiało w serce, powodowało ciągle większy ścisk, a na końcu łzy. A muszę przyznać, że moje serce z kamienia rzadko mi pozwala na takie emocje podczas czytania 😉

Pierwszy dzień wiosny – niebanalny styl Nancy Tucker

Nancy Tucker wprawiła mnie w zachwyt swoim niebanalnym stylem. Pozwoliła czytelnikowi spojrzeć na świat oczami 8-latki: na to, jak rozumiała miłość, przyjaźń, śmierć, głód i walkę o swoje przetrwanie. Bohaterka wywołała we mnie nie tylko smutek, ale nieraz mnie rozbawiła, a także zauroczyła swoim nieskomplikowanym rozumieniem ludzi.

Podobnie było, gdy czytałam o dorosłej już Chrissie. Autorka zaangażuje czytelnika w strach, który towarzyszy kobiecie, będziemy obserwować, jak uczy się miłości do dziecka (z podręczników!), a przecież czuje ją całą sobą nie mając pojęcia, co to za uczucie.

Pierwszy dzień wiosny – nieważne, czy to thriller

Gdzie w tym wszystkim obiecany na okładce thriller? Nie wiem, ale to przestało być w pewnym momencie istotne. Nancy Tucker tak wciągnęła mnie w powieść Pierwszy dzień wiosny, że przeżywałam ją całą sobą, a jej klimat był tak przerażający, jak podjęty temat. Dziecko pozostawione same sobie, głodujące, bez krzty miłości i zrozumienia. Wokół społeczność, która patrzy, ale nie widzi. O tej książce trudno będzie zapomnieć.


Wydawca: Wydawnictwo Książnica

Kategoria: thriller

Premiera: 23.03.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Incydent” – Piotr Borlik. Recenzja thrillera

“Pustelnia mordercy. Nieczystość” – Anna Krystaszek. Recenzja kryminału

Dodaj komentarz