“Piernik z wróżbą” – Sandra Podleska. Powieść świąteczna – recenzja
Sandra Podleska: "Piernik z wróżbą"

“Piernik z wróżbą” – Sandra Podleska. Powieść świąteczna – recenzja

Lubicie powieści świąteczne? Jeśli tak – dopiszcie na swoją listę Piernik z wróżbą Sandry Podleskiej. Ta powieść otuli Was klimatyczną historią dwójki życiowych rozbitków.

Agata i Przemek

Agata – fotografka z zamiłowania i z pasji – od starszej pani kupuje słój pełen pierników, do których przyczepione są kartki z wróżbami. Na dnie naczynia znajduje fotografię z 1944 roku. 

Przemek właśnie rozstał się z dziewczyną. Właściciel dobrze prosperującej firmy nie wie, jakie plotki o nim krążą.

Przypadkowo tych dwoje poznaje się na Krakowskim Rynku.

Piernik z wróżbą – aromatyczna świąteczna powieść

Piernik z wróżbą to powieść, która pachnie Świętami już od pierwszych stron, wciąga w świat bohaterów, a na koniec zaskakuje wyjątkowym pomysłem na fabułę. Książka jest debiutem Sandry Podleskiej i trzeba to podkreślić – bardzo udanym debiutem. Jestem pewna, że wielbiciele klimatycznych powieści świątecznych przepadną w tej historii. 

Piernik z wróżbą  – powieść świąteczna z wyjątkową fabułą

Nie powiem, żeby od początku mnie porwała, ale z każdą stroną, kiedy coraz lepiej poznawałam bohaterów, czułam, że stają mi się bliżsi. Piernik z wróżbą to  opowieść o plotkach, zaufaniu, traumach z przeszłości, które kierują historią rodzącej się relacji – świeżej, wciąż niedojrzałej i bardzo delikatnej. Sandra Podleska wykreowała totalnie zwyczajnych bohaterów: z irytującym zachowaniem, którzy uczą się jak stworzyć dojrzały związek oraz nie potrafią odciąć się od przeszłości. Nie idealizuje ich, a raczej poszła w drugą stronę ukazując ich wady i słabości w obliczu nowej dla nich sytuacji.

Ta historia byłaby całkiem banalna i nie wyróżniałaby się spośród wielu podobnych, gdyby nie połączenie jej z opowieścią z 1944 roku. Ten pomysł mnie oczarował, a zakończenie wzruszyło. Żałuję jednak, że było jej znacznie mniej niż tej z czasów teraźniejszych.

Piernik z wróżbą – idealna powieść na Święta

Piernik z wróżbą przypadnie do gustu tym, którzy szukają klimatycznej powieści świątecznej, pełnej ciepła, zapachu piernika i magii. Dodajcie do tego przedświąteczny Kraków i świąteczne Zakopane – przepadniecie w tej historii 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 5.10.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Dużo miłości” – Agnieszka Olejnik. Powieść świąteczna – recenzja

“It’s snowtime” – Anita Chrząszcz. Zimowa komedia – recenzja

Dodaj komentarz