“Pani do sprzątania” – Tina Baker. Recenzja thrillera
Tina Baker: "Pani do sprzątania"

“Pani do sprzątania” – Tina Baker. Recenzja thrillera

Jeżeli szukacie nieszablonowego thrillera, to koniecznie zwróćcie uwagę na powieść Pani do sprzątania Tiny Baker. O Marii – głównej bohaterce – trudno będzie zapomnieć.

Skromna i dobra morderczyni

Poznaj Marię. Prawdopodobnie w autobusie czy na ulicy nie zwrócisz na nią uwagi. To dobry człowiek i pracowita sprzątaczka. Ale ma swoje sekrety.

Pani do sprzątania – thriller, o którym trudno zapomnieć

Myślę, że thriller Pani do sprzątania może podzielić czytelników, a pinie będą się różnić w zależności od oczekiwań. Ci odbiorcy, którzy chcą zawiłej intrygi i dynamicznej akcji mogą być nieco zawiedzeni. Ja właśnie tego się spodziewałam i choć początkowo byłam lekko rozczarowana, to warto było chwilę poczekać. Nacisk w tej powieści został położony na inne aspekty i to one stanowią o jej sile. A im więcej czasu od zakończenia lektury mija, tym bardziej czuję, że ten thriller do mnie trafił.

Pani do sprzątania – thriller o wyjątkowej kobiecie

Tina Baker w swojej powieści skupiła się przede wszystkim na psychologii postaci i wewnętrznym zmaganiom. Główna bohaterka, tytułowa pani do sprzątania, jest w zasadzie niewidoczna dla otoczenia, sama zresztą nie chce zwracać na siebie uwagi. Wykonuje dobrze swoje obowiązki, nie narzuca się klientom, nie szuka pochwał. Ale to, co w sobie kryje, kim jest naprawdę – może być zaskoczeniem.

Strona po stronie będziemy Marię poznawać bliżej. Jej przeszłość, stosunek do najbliższych, a przede wszystkim siłę charakteru – z czego ona sama nie zdaje sobie sprawy. I ta właśnie siła pomaga jej zadbać o najbliższych. Jej nieustępliwość pokazuje motywację jej działań a w efekcie to, jak skomplikowaną i wielowymiarową postacią jest główna bohaterka. Każdy rozdział to kolejne aspekty jej osobowości, a Tina Baker ukazywała je z dużą wrażliwością oraz bez oceniania i moralizowania.

Ponadto Pani do sprzątania to powieść napisana w lekkim i dynamicznym stylu. Autorka nie pozwala na nudę, ale skutecznie wciąga czytelnika w świat głównej bohaterki. A dodając do tego inteligentny humor – trudno mi było się oderwać od lektury.

Pani do sprzątania – oryginalny thriller Tiny Barker

Pani do sprzątania to oryginalny i niebanalny thriller. Tina Baker doskonale balansuje między portretem silnej kobiety, mrocznym thrillerem a elementami humoru. A prywatne doświadczenia Autorki sprawiają, że powieść staje się autentyczna. Tym, którzy szukają nieszablonowych thrillerów – polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 22.05.2024r.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Wszyscy jesteśmy mordercami” – Max Czornyj. Recenzja thrillera psychologicznego

“Na krawędzi” – Ruth Mancini. Recenzja thrillera

“Czwarta małpa” – J.D. Barker. Pierwsza część serii #4MK

Tina Baker: “Zła mamusia”. Rewelacyjny debiut!

Dodaj komentarz