“Ogród sekretów i zdrad” – Agnieszka Krawczyk. Recenzja fenomenalnej powieści
Agnieszka Krawczyk: "Ogród sekretów i zdrad"

“Ogród sekretów i zdrad” – Agnieszka Krawczyk. Recenzja fenomenalnej powieści

Obok tej książki nie można przejść obojętnie! Przepełniona intrygami, atmosferą XX-lecia międzywojennego i rodzinnymi sekretami. Przeczytajcie o najnowszej książce Agnieszki Krawczyk Ogród sekretów i zdrad.

Rodzinne tajemnice

Róża wraz ze wspólniczką prowadzi galerię sztuki. Właśnie zbliżają się podwójne urodziny: jej matki i babci. Przyjęcie odbędzie się w pałacu w Łabonarówce.

95-letnia Gina pochodzi z rodu Korsakowskich. W XX-leciu międzywojennym rodzina słynęła z przyjęć, które gromadziły artystów w pałacu w Łabonarówce. Róża do tej pory nie znała historii swoich przodków, dąży więc do odkrycia tajemnic skrywanych przez pałac.

Ogród sekretów i zdrad – powieść z historią w tle

Ogród sekretów i zdrad Agnieszki Krawczyk to książka, o której można mówić, mówić i mówić. Dwie płaszczyzny czasowe przeplatają się tak, by nie pozwolić odbiorcy ani na moment znudzić się lekturą, a żaden szczegół tej historii nie znalazł się w niej przez przypadek.

Powolne odkrywanie rodzinnych sekretów, stare zdjęcia, zabytkowa broń, artykuły sprzed blisko 100 lat i tajemnice, o których nie chce mówić 95-letnia Gina. I z drugiej strony przełom lat 20-tych i 30-tych XX wieku, intrygi, zdrady, narkotyki, blichtr i bogactwo, artyści… Każdy element idealnie współgra z innymi sprawiając, że historia ma niepowtarzalny klimat, a czytelnik będzie przewracał stronę za stroną, by jak najszybciej poznać odpowiedzi na wszystkie pytania.

Ogród sekretów i zdrad – Agnieszka Krawczyk zachwyca stylem

I jak to się czytało! Ogród sekretów i zdrad został napisany w stylu, który momentalnie czytelnika przeniesie do pałacu w Łabonarówce. Każdy z bohaterów jest świetnie wykreowaną postacią, przy czym największą uwagę zwraca oczywiście Matylda – matka Giny i właścicielka pałacu, a przede wszystkim zapatrzona w siebie intrygantka, dążąca do celu choćby po trupach. Takie kobiety w literaturze po prostu uwielbiam!

Ogród sekretów i zdrad – idealnie dopracowana historia

Ta książka zachwyca w każdym szczególe! Agnieszka Krawczyk oddaje w ręce czytelników historię oryginalną, dopracowaną i niezwykle klimatyczną. Spodziewałam się lekkiej powieści obyczajowej, a otrzymałam kompilację obyczajówki z lekkim, ale intrygującym kryminałem oraz historią w tle. I wszystko tu ze sobą doskonale współgra.

Ogród sekretów i zdrad to zdecydowanie jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku. Oczywiście trafia na półkę “polecam jak nie wiem co!”


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 26.04.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

“Druga szansa” – Agnieszka Kulig. Recenzja powieści obyczajowej

“To nie może się udać” – Abby Jimenez. Bajkowa historia na gorszy czas

Dodaj komentarz