Katarzyna Bonda: “O włos”. Nowa seria kryminalna
Katarzyna Bonda: "O włos"

Katarzyna Bonda: “O włos”. Nowa seria kryminalna

Katarzyna Bonda rusza z nową serią kryminałów. O włos to bardzo obiecujący początek – nowy bohater,  świat alfonsów i prostytutek oraz ekscytujące śledztwo.

Morderstwo i zaginięcie

Pewnego dnia znika Beata, córka warszawskiej burdelmenadżerki. Okazuje się, że ostatnią osobą, która z nią rozmawiała może być Jakub Sobieski. Ada, siostra zaginionej, wciąga go w śledztwo.

W tym samym czasie Warszawie szerzy strach Kosiarz – to pseudonim nadany mordercy dwóch młodziutkich dziewczyn, których ciała po śmierci zbezczeszczono. 

O włos – nowa seria kryminałów Katarzyny Bondy

O włos to początek nowej serii królowej polskiego kryminału Katarzyny Bondy. Czytelnik spotka nowego bohatera – Jakuba Sobieskiego. Były wojskowy, były policjant wydalony ze służby, który jest taksówkarzem, a przy tym prowadzi nielegalne interesy z handlarzami narkotyków. Narwany, grający “pod siebie”, sprawiający wrażenie osoby, która nie radzi sobie w życiu. Autorka stworzyła postać, którą trudno określić jako kryształową, a dzięki temu ciekawą dla czytelnika. Taka też jest cała galeria postaci w tym kryminale.

Katarzyna Bonda wprowadza czytelnika do świata alfonsów i prostytutek. Pokaże, jak działa ten biznes, w którym pieniądze są duże, ale upadek może być jeszcze większy. To świat pełen brutalności, perwersji, zależności, w którym można spotkać każdego: od osób z pierwszych stron gazet po najbogatszych ludzi świata.

O włos – nieodkładalny polski kryminał

O włos to kryminał z najwyższej półki. Katarzyna Bonda stworzyła klimat, który w pełni angażuje czytelnika w wydarzenia. Wolniejszy jest tylko początek, ale dzięki temu można lepiej poznać bohaterów. Dalej już trudno oderwać się od śledzenia akcji. Jest szybka, cały czas coś się dzieje, pojawiają się nowe wątki – z teraźniejszości i przeszłości – które Autorka łączy i zamyka w finale. 

Język powieści idealnie wpasowuje się w podjęte wątki. Nie jest to piękna, zgrabna polszczyzna – jest wulgarnie, bezpretensjonalnie, czyli tak jak powinno tutaj być. Jednocześnie ten styl nie razi, ale spełnia swoją funkcję: buduje klimat i buduje wiarygodność. 

O włos – obiecujący początek nowej serii kryminałów

Kryminał O włos przeczytałam z dużą przyjemnością. To świetnie skonstruowani bohaterowie, kapitalnie pokazany seksbiznes z perspektywy, o jakiej czytelnik być może wcześniej nie brał pod uwagę, a także wciągające i logiczne śledztwo. Obiecujący początek nowej serii.


Wydawca: Wydawnictwo Muza – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 23.03.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #56

Iwona Banach: “Do zakopania jeden trup”. Recenzja patronacka

Marek Stelar: “Skrucha”. Klimatyczny i dopracowany polski kryminał

Diana Brzezińska: “Nie dopniesz swego”. Pierwsza część serii z Gabrielą Sawicką

Dodaj komentarz