Laura Dave: “O jedno cię proszę”. Bestsellerowy thriller
Laura Dave: "O jedno cię proszę"

Laura Dave: “O jedno cię proszę”. Bestsellerowy thriller

Przed lekturą thrillera warto ostrzec: O jedno cię proszę to książka, od której naprawdę trudno się oderwać!

Jedna krótka wiadomość

Hannah i Owen to szczęśliwe małżeństwo. Wspólnie wychowują 16-letnią córkę mężczyzny z poprzedniego małżeństwa. Pewnego dnia Owen znika, zostawia tylko krótką wiadomość: “Chroń ją”.

W tym samym czasie w firmie, w której pracował Owen, pojawia się FBI.

O jedno cię proszę – thriller, w którym nic nie jest oczywiste

O jedno cię proszę to thriller, który pochłonął mnie od pierwszych stron i aż do końca trudno było odłożyć go choćby na chwilę. 

Ta historia angażuje czytelnika już od początku. Razem z Hannah i Bailey będzie on odkrywał fakty z życia Owena, podążał z bohaterkami za kolejnymi tropami, snuł domysły. To, co mogłoby być oczywiste, wcale takie nie było, a kolejne okoliczności będą tylko utwierdzały w tym przekonaniu. 

Akcja thrillera płynęła sprawnie i niejednokrotnie zaskakiwała kolejnymi zwrotami. Główna bohaterka zadziwia swoją determinacją i poczuciem odpowiedzialności za rodzinę. Ostatnie strony książki były niespodzianką – nie takiego zakończenia się spodziewałam. Mam jednak zastrzeżenia do sposobu, w jaki Hannah dotarła do rozwiązania. Choć wszystko było logiczne, to według mnie nienaturalne.

O jedno cię proszę – thriller z gatunku nieodkładalnych

Thriller O jedno cię proszę jest napisany w takim stylu, że książka czyta się sama. Laura Dave wiedziała, jak zaangażować czytelnika w tę historię – może on poczuć, jakby sam był jej uczestnikiem.

Autorka bardzo dobrze wykreowała główne bohaterki. Bailey to zbuntowana nastolatka, która nie radzi sobie z emocjami, ale też nie potrafi wyrazić, jak bardzo potrzebuje wsparcia. Hannah zaś ani na chwilę nie zwątpiła w czystość intencji swojego męża, pomimo tego, że niejednokrotnie miała do tego prawo. Zaskakuje siła, jaka pomimo tajemnic, stresu, niedopowiedzeń tkwi w tej rodzinie.

O jedno cię proszę – bestsellerowy thriller

O jedno cię proszę to bestseller The New York Times, który sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. Książka została także uznana za najlepszy thriller 2021 wg użytkowników Goodreads. I to mnie nie dziwi, bo nie jest to książka, którą łatwo odłożyć przed zakończeniem lektury. 


Wydawca: Wydawnictwo Marginesy – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 18.05.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – kwiecień 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #61

Tina Baker: “Zła mamusia”. Rewelacyjny debiut!

Matt Witten: “Życzę mu śmierci”. Wątpliwości warte życia

Dodaj komentarz