“Niewinni” – Marcel Moss. Trzecia część serii “Echo”
Marcel Moss: "Niewinni". Trzecia część serii "Echo"

“Niewinni” – Marcel Moss. Trzecia część serii “Echo”

Trzeci tom serii “Echo” Marcela Mossa pozwala na całkowite zatracenie się w fabule. Chociaż książka Niewinni różni się od poprzednich części, to i tutaj nie sposób się od niej oderwać aż do poznania zaskakującego zakończenia.

Porwanie Emilki

W czerwcową noc w Zielonej Górze zaginęła 6-letnia Emilka Rajchel. Dziewczynka była pod opieką niani. Śledztwo policji nie przynosi efektu, dlatego zdesperowani rodzice zgłaszają się do agencji detektywistycznej “Echo”.

W międzyczasie policja prowadzi także śledztwo w sprawie potrójnego mordercy młodych kobiet.

Niewinni – trzecia część serii “Echo”

Niewinni to trzecia część serii “Echo”, w której Marcel Moss po raz kolejny mnie zaskoczył. Pozytywnie!

Ten tom kolejny raz różni się od pozostałych, a Autor swoich bohaterów pokazuje z nowej perspektywy. Tym razem nie skupia się już tak bardzo na ich przeszłości, psychice, relacjach z innymi bohaterami, ale na pierwszym miejscu stawia śledztwo. To też spowodowało, że Igi i Sandra niejednokrotnie gubili się w “tłumie” innych wątków.

Niewinni – elementy układanki z różnych zestawów

A było ich sporo. Niewinni to pewnego rodzaju układanka, w której razem z bohaterami próbujemy poskładać elementy pozornie z różnych zestawów, nie wierząc w to, że w jakikolwiek sposób można je połączyć. 

Przy tym Marcel Moss zarzuca czytelników w oryginalny sposób zrealizowanymi wątkami społecznymi. Z nich na pierwszy plan rzuca się wątek pedofilii, w którym sama byłam rozdarta między wściekłością a współczuciem. Podobnie było z Bartoszem, który trafia do społeczności incelskiej. W każdym z tych problemów rzucił mi się w oczy brak zainteresowania i kontroli ze strony państwa wobec tych, którzy mogą stanowić zagrożenie. 

Niewinni – najnowsza część serii “Echo” Marcela Mossa

Marcel Moss kontynuuje też historię Leny po porwaniu, jednak tym razem Autor nie wciągnął mnie w ten wątek tak, jak przy okazji poprzednich tomów. Także Skorpion i zagrożenie płynące ze strony gangstera są już na dalszym planie. Żałuję, bo te dwa wątki miały wcześniej genialny wpływ na całość fabuły, ale też wydaje mi się przy tym, że w tych sprawach jeszcze będzie się działo 🙂 Co zresztą zapowiadają ostatnie zdania książki.

Niewinni – zaskakujące zakończenie

Możecie być pewni, że układanka, którą zaserwował Marcel Moss w trzecim tomie serii “Echo” Was zaskoczy. Autor dopasował wszystkie jej elementy w efektowny sposób, zapewniając przy tym czytelnikom świetną rozrywkę. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona

Kategoria: kryminał

Premiera: 25.01.2023.

Cykl Echo Marcela Mossa – kolejność

  1. Utraceni
  2. Zaginieni
  3. Niewinni

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Prawdziwe przyjaciółki” – S.E. Lynes. Recenzja thrillera

“Półmistrz” – Mariusz Czubaj. Klasyczny (więcej niż) kryminał

Dodaj komentarz