“Nienarodzona” – Ewa Przydryga. Polski thriller psychologiczny
Ewa Przydryga: "Nienarodzona"

“Nienarodzona” – Ewa Przydryga. Polski thriller psychologiczny

Nienarodzona to najnowszy thriller psychologiczny Ewy Przydrygi. Ta historia jest pełna bólu, nienawiści i smutku, a wydarzenia sprzed 15 lat zdeterminowały życie jej bohaterów.

Tajemnicze zniknięcie

Laura Wagner znika. Ślad urywa się na rzece, gdzie znaleziono przewrócony kajak. Policja jest przekonana, że kobieta popełniła samobójstwo, jednak w tę teorię nie wierzy jej siostra Nina. Tym bardziej, że kobieta była w zaawansowanej ciąży i zostawiła 5-letnią córeczkę z autyzmem.

Nienarodzona – wciągający polski thriller

Nienarodzona to polski thriller, który z każdą stroną doceniałam coraz bardziej. Nie spodziewałam się, że trafię na tak wciągającą lekturę.

Od tej historii trudno było się oderwać. Ewa Przydryga już od samego początku wprowadza czytelnika w duszny klimat pełen niedomówień i tajemnic. Nina, szukając siostry, musi zmierzyć się ze wspomnieniami i społecznością małego miasteczka, z którego pochodzi. 

Autorka fenomenalnie łączy przeszłość z teraźniejszością, a dzięki przemyślanej konstrukcji czytelnik nie ma prawa się pogubić. Zobaczy natomiast, że przemoc i nienawiść to nie kwestia chwili – wpływają na całe życie zarówno krzywdzonych, jak i krzywdzących.

Nienarodzona – thriller psychologiczny o spirali nienawiści

Nienarodzona to opowieść właśnie o tej nienawiści, jej ofierze oraz słabościach oprawców. Ta historia jest pełna bólu, a z każdą stroną czytelnik będzie się w nim coraz bardziej zanurzał. Przez cały czas Autorka będzie trzymała odbiorcę w napięciu i nie pozwoli oderwać się od lektury do samego końca. Będziemy koniecznie chcieli wspólnie z bohaterką rozwikłać tę sprawę, bo nas samych będzie ogarniał coraz większy obłęd.

Zwroty akcji będą zaskakiwały za każdym razem, jednak w mojej ocenie rozwiązanie było już “przekombinowane”, nierealne i trochę zepsuło ostatnie wrażenie. 

Nienarodzona – polski thriller psychologiczny

Niemniej, Nienarodzona to rewelacyjny thriller. Intrygująca fabuła, duszny klimat i atmosfera w małej społeczności – te elementy z pewnością przypadną do gustu niejednemu czytelnikowi. Dodając do tego bolesną historię bohaterów oraz styl, w jakim pisze Ewa Przydryga – jestem przekonana, że ta książka pochłonie wielbicieli polskich thrillerów psychologicznych.


Wydawca: Wydawnictwo Muza S.A.

Kategoria: thriller

Premiera: 1.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #65

“Apartament” – Izabela Janiszewska. Thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu

“Ostatni dzień” Lauanne Rice. Kompilacja thrillera psychologicznego z dramatem rodzinnym

Dodaj komentarz