“Nie wygrasz ze mną” – Diana Brzezińska. Trzecia część cyklu z prokurator Sawicką
Diana Brzezińska: "Nie wygrasz ze mną"

“Nie wygrasz ze mną” – Diana Brzezińska. Trzecia część cyklu z prokurator Sawicką

Nie wygrasz ze mną Diany Brzezińskiej to kolejna część cyklu z prokurator Gabrielą Sawicką. Tym razem kobieta musi rozpracować sektę i uporać się z szantażystą. 

Szczecińska sekta

Lis nie pozwala, by Sawicka o nim zapomniała. Po pokazaniu jej nagrania, na którym widać, jak Michalski zaciera ślady po tym, co zrobiła, szantaż staje się skuteczny i kobieta musi ulec. Ale Lis to nie jest jej jedyny problem.

Kolejnym jest niebezpieczna sekta działająca na terenie Szczecina, którą Gabriela musi rozpracować i zapobiec skutkom jej działań.

Nie wygrasz ze mną – tu nie ma czasu na nudę

Diana Brzezińska nie pozwala czytelnikom ani na chwilę oddechu. Nie dość, że kryminał Nie wygrasz ze mną zostaje wydany niedługo po poprzedniej części serii, to zaczyna się on bez zbędnych wstępów, “z grubej rury”. I bardzo dobrze!

To doskonale oddaje charakter głównej bohaterki, od której bije energia do działania, bezkompromisowość i odwaga. Ale i czasami bezmyślność 🙂 Mam jednak wrażenie, że w tej części Autorka pozwoliła Sawickiej na zbyt wiele, przez co powieść traci na autentyczności. Ale chyba nie o to tutaj chodzi – prokurator zapewnia czytelnikom wiele emocji i świetną rozrywkę, od której trudno się oderwać.

Nie wygrasz ze mną – polski kryminał pełen napięcia

Wątek śledztwa opisanego w kryminale Nie wygrasz ze mną zgrabnie przeplata się z wątkiem szantażu, w który uwikłała się Sawicka. Zarówno jeden, jak i drugi trzymają czytelnika w napięciu, a dynamika wydarzeń sprawia, że książka staje się nieodkładalna. Ma na to także wpływ przyjemny styl Darii Brzezińskiej oraz kreacja bohaterów. 

W tej historii brakowało mi jednak mocniejszego i bardziej szokującego zagłębienia się w działanie i strukturę sekty. Czytelnik zetknie się także ze sporą ilością wiedzy teoretycznej, która zapewne miała na celu wyjaśnienie niektórych kwestii, może wzbudzenie zaciekawienia, jednak zwyczajnie nie pasowała do reszty. 

Nie wygrasz ze mną – trzecia część serii z prokurator Sawicką

Zakończenie, jak w każdej poprzedniej części, pozostawia czytelnika w dużej niepewności – tym razem chyba jeszcze większej niż wcześniej. Czekam więc niecierpliwie, bo nie wierzę, żeby kryminał Nie wygrasz ze mną miał zakończyć tę serię, a Sawicka nie miała nic więcej do powiedzenia 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Otwarte – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 28.09.2022.


Cykl z prokurator Gabrielą Sawicką – kolejność:

  1. Nie dopniesz swego
  2. Nie odpuszczę

Może Cię zainteresować:

“Krzywda” – Marek Stelar. Druga część serii z aspirantem Przyworskim

Dagmara Andryka: “Król”. Pierwsza część tetralogii

Hanna Greń: “Gasnące światło”. Polski kryminał obyczajowy

Dodaj komentarz