“Nie wiesz dlaczego” – Marcel Moss. Czwarta część serii o liceum Freuda
Marcel Moss: "Nie wiesz dlaczego"

“Nie wiesz dlaczego” – Marcel Moss. Czwarta część serii o liceum Freuda

Depresja, nałogi, wykluczenie. Brzmi jeszcze brutalniej, gdy dotyczy kilku nastoletnich uczennic z liceum Freuda. Thriller psychologiczny Nie wiesz dlaczego Marcela Mossa to emocjonująca i brutalna prawda o świecie nastolatków. 

Tajemnicze zniknięcie

W liceum Freuda dochodzi do tragicznych wydarzeń – w wyniku zamachu terrorystycznego ginie wielu uczniów i nauczycieli. W tym samym czasie znika Dagmara. Jej przyjaciółki widziały, jak dziewczyna dobrowolnie wchodzi do samochodu.

Po dwóch miesiącach Dagmary wciąż nie ma. Uciekła, została porwana czy popełniła samobójstwo? Marta, Sara i Wiki próbują dojść do prawdy, jednocześnie mierząc się z własnymi problemami.

Nie wiesz dlaczego – czwarta część serii o liceum Freuda

Nie wiesz dlaczego to czwarta część serii thrillerów, których miejscem akcji jest warszawskie liceum Freuda.

Marcel Moss zaczyna tę powieść od mocnego uderzenia, od początku pozostawiając czytelnika z uczuciem niedowierzania. Mogłoby się wydawać, że zamach będzie wątkiem, który zdominuje tę powieść. Autor jednak wszystkie wydarzenia skupił wokół tajemniczego zniknięcia Dagmary. 

Akcja nie pędzi, ale za to bardzo dużo się dzieje. W centrum wprawdzie są poszukiwania Dagmary, ale wokół tego Autor rozwinął wiele wątków, a przy tym nie pozwala na to, by czytelnik czuł przesyt bądź w którymś momencie się zgubił. 

Nie wiesz dlaczego – emocjonujący thriller psychologiczny

Marcel Moss w thrillerze Nie wiesz dlaczego nie tylko wciąga czytelnika w poszukiwania Dagmary, ale także podjął wiele społecznych problemów, które mogą dotyczyć niejednego nastolatka. Wykluczenie społeczne, brak akceptacji, niemożność porozumienia się z rodzicami. Skutkiem tego staje się depresja, uzależnienie od narkotyków i łatwowierność wobec obcych osób. 

Autor każdej z bohaterek oddał głos. Śledzimy wydarzenia z ich perspektywy, a przez to powieść wywołuje jeszcze więcej emocji. Świat nastolatków szokuje, wzrusza, a także zachęca do refleksji. Choć sprawa zostaje wyjaśniona, to zakończenie każde czekać niecierpliwie na kolejny tom. 

Nie wiesz dlaczego – thriller psychologiczny o świecie nastolatków 

Thriller Nie wiesz dlaczego czyta się sprawnie. Chociaż dialogi bohaterek nie zawsze były dla mnie wiarygodne, Autor swoim stylem potrafi zaangażować w tę lekturę i oddać się jej od początku do końca. Historia uczennic z liceum Freuda jest mocna, kontrowersyjna i zmusza do wyciągnięcia wielu wniosków.


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 13.07.2022.


Może Cię zaineteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #67

“Uśpiona” Alicja Sinicka. Jawa czy sen? Thriller psychologiczny

“Ukryci” – Marek Stelar. Debiut w gatunku thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz