“Nie oszukasz mnie” – Diana Brzezińska. Piąty tom serii z prokurator Sawicką
Diana Brzezińska: "Nie oszukasz mnie"

“Nie oszukasz mnie” – Diana Brzezińska. Piąty tom serii z prokurator Sawicką

Zakręcone intrygi, ciekawe relacje pomiędzy bohaterami i rozwiązanie zagadki z poprzedniego tomu. Nie oszukasz mnie to piąta część serii z prokurator Sawicką i kolejny raz Diana Brzezińska nie daje nudzie szans.

Kłopoty mnożą się

Czy Gabriela Sawicka po raz kolejny spadnie na cztery łapy? Gdzie jest prokurator i czy w ogóle kobieta żyje? Czy Michalski uniknie oskarżeń? Nie dość, że pytań jest sporo, trwają poszukiwania i przesłuchania, to w Szczecinie dochodzi do kolejnego morderstwa.

Nie oszukasz mnie Diana Brzezińska nie zawodzi

Jednak nie ma to jak Sawicka – ta bohaterka nie zawodzi! A Diana Brzezińska kolejny raz oddaje w ręce czytelników książkę, od której trudno się oderwać choćby na moment. Nie oszukasz mnie to piąta część serii z Gabrielą Sawicką, a przy tym najlepsza spośród wszystkich dotychczasowych. Dzieje się sporo, jest dynamicznie, a bohaterka – jak zawsze pyskata aż miło.

Zakończenie poprzedniego tomu było bardzo gęste i kazało niecierpliwie czekać na kontynuację. Diana Brzezińska doskonale połączyła wątki, dzięki czemu gładko przeszła do szóstej części. Od samego początku było emocjonująco, a bohaterowie nie dawali odetchnąć.

Nie oszukasz mnie – wciągający polski kryminał

Nie oszukasz mnie to nie tylko główny wątek serii, ale także osobna sprawa kryminalna. Doszło do kolejnego zabójstwa, które miało taki sam schemat jak to z poprzedniego tomu. Śledczy mają podejrzenia, że nie bez powodu do zdarzeń dochodzi w gronie osób, które przed laty pracowały razem – to jak po nitce do kłębka dochodzili prawdy wciąga czytelnika jak bagno. Każdy poboczny wątek związany z bohaterami był przy tym ciekawy: współpraca pomiędzy prokuratorami czy relacje Michalskiego i Kruk bardzo uatrakcyjniają powieść.

Nie oszukasz mnie – polski kryminał, który czyta się na jednym wdechu

Nie oszukasz mnie czyta się migusiem – po prostu nie da się inaczej. Jedno to wciągajaca fabuła, a druga kwestia to konstrukcja i styl Diany Brzezińskiej. Jest sporo dialogów, akcja pędzi i co chwile zaskakuje, a rozdziały są krótkie, co jeszcze nadaje powieści dynamiki.

Język Autorki jest bardzo przystępny, choć niektóre dialogi robiły wrażenie nieco sztucznych. 

Nie oszukasz mnie – piąta część serii z prokurator Sawicką

Piąta część serii z prokurator Sawicką robi robotę! Fabuła jest logiczna, a zdarzenia (jak to było wcześniej) nie były przerysowane. No i zakończenie – kolejny raz zostaję z poczuciem, że już teraz NA TEN TYCHMIAST muszę przeczytać kolejną część!


Wydawca: Wydawnictwo Otwarte – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 23.08.2023.

Cykl z prokurator Gabrielą Sawicką – kolejność

  1. Nie dopniesz swego
  2. Nie odpuszczę
  3. Nie wygrasz ze mną
  4. Nie odkryjesz prawdy

Recenzje kryminałów i thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Spirala” – Igor Brejdygant. Uwaga – wkręca! Recenzja

“Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć” – Jakub Szamałek. Recenzja thrillera

“Dom obok” – Klaudia Muniak. Recenzja thrillera psychologicznego

“Rey Blanco. Biały Król” – Juan Gómez-Jurado. Finałowy tom hiszpańskiej serii kryminałów

Dodaj komentarz