“Nie odkryjesz prawdy” – Diana Brzezińska. Czwarty tom serii z prokurator Sawicką
Diana Brzezińska: "Nie odkryjesz prawdy"

“Nie odkryjesz prawdy” – Diana Brzezińska. Czwarty tom serii z prokurator Sawicką

Czwarta część serii z prokurator Sawicką zaskakuje pod wieloma względami! Przeczytajcie o kryminale Nie odkryjesz prawdy Diany Brzezińskiej.

Na nowej drodze życia

Do prokuratury zgłasza się Antoni Madej, który twierdzi, że to on jest seryjnym mordercą prostytutek. Gabriela od początku w to nie wierzy. Razem z Michalskim szukają dowodów na jego niewinność.

Po śmierci Klimka Michalski i Sawicka zamieszkują razem. Gabriela wciąż zmaga się ze swoimi demonami i nie mówi partnerowi o tym, co wydarzyło się kilka tygodni wcześniej.

Nie odkryjesz prawdy – czwarta część serii kryminałów z prokurator Sawicką

Nie odkryjesz prawdy to czwarta część serii kryminałów z prokurator Gabrielą Sawicką. Tym razem mamy szansę poznać główną bohaterkę z nowej perspektywy. Nie jest już tylko bezwzględną prokurator, która za nic ma zasady, bo cel przecież uświęca środki. Tym razem na wierzch wychodzi jej delikatność, przywiązanie i łagodność. 

Czy bohaterka na tym straciła? Może niekoniecznie, ale środek ciężkości ze śledztwa został przesunięty bardziej na jej relacje z Michalskim.

Nie odkryjesz prawdy – dobrze skrojona intryga kryminalna

Niemniej – Diana Brzezińska kolejny raz serwuje czytelnikom dobrze skonstruowaną intrygę. Kontynuuje wątki z poprzednich tomów i porusza nowe, a wszystko to jest spójne, logiczne i niesamowicie wciągające.

Nie odkryjesz prawdy to książka, od której trudno się oderwać. Może akcja nie jest już aż tak dynamiczna, jak w poprzednich tomach, ale wciąż przykuwa uwagę na długi czas. Do tego Autorka pisze w stylu, który sprawia, że czas z książką mija nadspodziewanie szybko. Krótkie rozdziały, skoncentrowanie fabuły na głównych wątkach, sporo dialogów i mało opisów, które mogłoby spowolnić akcję – to wszystko wpływa na to, że kryminał jest nieodkładalny.

Nie odkryjesz prawdy – zaskakujące zakończenie

No i zakończenie! Robi robotę jak mało kiedy. W poprzednich tomach miałam wrażenie, że bywało nieco naciągane. W przypadku Nie odkryjesz prawdy Autorka zostawia nas z opuszczoną szczęką i niecierpliwie każe czekać na kolejny tom. 

Seria kryminałów z prokurator Sawicką to niesamowicie angażujące powieści, które stanowią kapitalną rozrywkę. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Otwarte

Kategoria: kryminał

Premiera: 12.04.2023.


Cykl z prokurator Gabrielą Sawicką – kolejność

  1. Nie dopniesz swego
  2. Nie odpuszczę
  3. Nie wygrasz ze mną

Może Cię zainteresować:

Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

“Spirala” – Igor Brejdygant. Uwaga – wkręca! Recenzja

“Czarci krąg” Iwona Banach. Recenzja patronacka

“Wybrana” – Marek Stelar. Pierwsza część serii kryminalnej

Dodaj komentarz