“Nauka na co dzień: Maszyny”. Recenzja książki dla dzieci

“Nauka na co dzień: Maszyny”. Recenzja książki dla dzieci

Czy Twoje dziecko jest typem konstruktora? Lubi wiedzieć, jak działają urządzenia na placu zabaw? Lubi zaglądać pod maskę samochodu? Ciągle pyta, jak coś działa? Jeżeli tak – ta książka powstała właśnie dla niego!

Nauka na co dzień: Maszyny – książka dla małych inżynierów

Nauka na co dzień: Maszyny to kapitalnie wydana książka dla starszaków. Chyba każdy mały konstruktor dostrzega masę urządzeń wokół siebie, a ta pozycja odpowiada na wiele pytań na ten temat, a także może skutecznie rozwijać zainteresowania.

Nauka na co dzień: Maszyny – kompendium wiedzy 

Jak skonstruowany jest rower? Jak działa zegarek? Dlaczego baterie napędzają zabawki? I jak sam mogę zostać wynalazcą? Książka odpowiada na te pytania w przystępny sposób, a także w sposób zrozumiały ilustruje wiele zagadnień. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to książeczka na maluchów, a dla dzieci, które już z pełną świadomością potrafią zaglądać do wnętrza najróżniejszych maszyn oraz będą w stanie spędzić z książką więcej czasu.

Nauka na co dzień: Maszyny to świetne kompendium wiedzy. Maszyny proste, złożone, niezwykli ludzie, a także maszyny, które zmieniły świat – mały inżynier z pewnością będzie zachwycony! A że sporo miejsca poświęcono także maszynom przyszłości – dziecko znajdzie pole także do własnych przemyśleń i zobaczy, że nauka rozwija się także w tym momencie.

Nauka na co dzień: Maszyny – książka, która rozwija zainteresowania dziecka

Świetnym bonusem są instrukcje pokazujące, jak samemu zrobić proste maszyny. Zdecydowanie książka dla dzieci Nauka na co dzień: Maszyny to nie tylko solidna dawka wiedzy, ale też sposób na rozwijanie zainteresowań.


Wydawca: Wydawnictwo Papilon – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: książki dla dzieci

Premiera: 17.05.2023.


Może Cię zainteresować:

Wszystko o deszczu. Marta Krzemińska: “Dlaczego deszcz pada?”

Sposób na zabawę dla rodziców i dzieci: “Wierszyki ćwiczące języki czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci”

“Klimatomierz” – Aleksandra Woldańska-Płocińska. Książka dla dzieci ciekawych świata

Dodaj komentarz