“Nasza dziewczynka” – Georgina Cross. Thriller psychologiczny – recenzja
Georgina Cross: "Nasza dziewczynka"

“Nasza dziewczynka” – Georgina Cross. Thriller psychologiczny – recenzja

Zaginięcie dziecka to motyw przewodni thrillera psychologicznego Nasza dziewczynka Georginy Cross. I choć wydaje się, że Autorka niczym nie będzie w stanie zaskoczyć wprawnego czytelnika, to gwarantuję – warto sprawdzić to samemu 🙂

Zaginięcie

Mia zniknęła. Po południu poszła pływać w basenie, a w czasie pięciu minut, gdy jej macocha Vanessa straciła ją z oczu – dziewczyna jakby rozpłynęła się w powietrzu.

W tym samym czasie w domu sąsiadów wybucha pożar

Uwaga policji skupia się na Vanessie – czy to ona odpowiada za zaginięcie Mii? Czy może znalazła się w domu obok – jak podejrzewa jej ojciec?

Nasza dziewczyna – thriller psychologiczny o zaginięciu

Nasza dziewczynka to moje drugie spotkanie z twórczością Georginy Cross. I kolejne bardzo udane.

Może się wydawać, że fabuła niczym czytelnika nie zaskoczy. Przecież zaginięcie dziecka to dość częsty motyw pojawiający się w thrillerach psychologicznych i w tej sprawie chyba wszystko już zostało powiedziane. A jednak: Autorka tak wciągnęła mnie w lekturę tej książki, że nie potrafiłam się oderwać! Georgina Cross zaserwowała sporo zwrotów akcji, przerzucanie podejrzeń na kolejnych bohaterów i napięcie, które jest wyczuwalne już od pierwszych stron aż do ostatniej, gdy poznamy finał tej historii.

Nasza dziewczynka – rewelacyjnie napisany thriller psychologiczny 

Duży wpływ na to, jak czytało się thriller psychologiczny Nasza dziewczynka ma kapitalny styl Georginy Cross: lekki i przystępny. Ponadto akcja była dynamiczna i żaden wątek nie został “przegadany”. Do tego krótkie rozdziały, a przede wszystkim kapitalna konstrukcja bohaterów.

Czytelnik ma szansę poznać ich dzięki temu, że historia jest opowiedziana z perspektywy różnych uczestników wydarzeń. Poznajemy ich oczami innych bohaterów i możemy prześledzić po kolei, co działo się w dniu zaginięcia Mii. Najbardziej cenię tu “wejście w umysł” Charlotte – starszej kobiety z demencją. Georgina Cross pozwala wczuć się w tok myślenia kobiety, próbę uchwycenia szczegółów czy odróżnienia snu od jawy. 

Samo zakończenie było niespodzianką, chociaż ostateczne rozwiązanie intrygi – po odkryciu wszystkich kart – raczej nie stanowiło już zaskoczenia.

Nasza dziewczynka – zwyczajnie nadzwyczajny thriller psychologiczny

Podsumowując: Nasza dziewczynka to rewelacyjnie zbudowany thriller psychologiczny, który gwarantuje świetną rozrywkę. Dobrze skonstruowani bohaterowie, dynamiczna i pełna zwrotów akcja, trzymanie czytelnika w napięciu do końca – nawet, jeśli główny motyw nie jest niczym nadzwyczajnym, to realizacja jest przewyborna. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 28.09.2022.


Może Cię zainteresować:

“Idealna niania” – Georgina Cross. Fenomenalny thriller psychologiczny

“Gdy ją odnajdą” – Lia Middleton. Genialny thriller psychologiczny

“Pielęgniarka” – J. A. Corrigan. Thriller psychologiczny z wątkiem medycznym w tle

Dodaj komentarz