Najlepsze książki – marzec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – marzec 2022. Moje Top 3

Ruszam z nowym cyklem – najlepsze książki miesiąca! Spośród kilkunastu książek, które czytam w ciągu jednego miesiąca, chętnie podzielę się z Wami tym, które są szczególnie warte uwagi. Oczywiście – jest to subiektywna ocena.

Diana Brzezińska Nie dopniesz swego

Nie dopniesz swego pierwsza część nowego cyklu kryminałów. Wartka akcja, charakterystyczna bohaterka i ciekawa sprawa. Warstwa obyczajowa jest obecna, ale świetnie wpasowuje się w fabułę – nie zakłóca jej, a uzupełnia.

Zakończenie pozwala poznać bohaterkę bliżej i całkowicie zmienić o niej zdanie.

Po więcej zapraszam tutaj: Diana Brzezińska: “Nie dopniesz swego”. Pierwsza część serii z Gabrielą Sawicką

Premiera drugiej części serii jest zaplanowana na czerwiec.

Cilla i Rolf Borjlind Trzeci głos

Trzeci głos to druga część serii z czwórką bohaterów: Olivią, Tomem, Messe i Abbasem. Jest brutalnie i krwawo, ale Autorzy nie chcą na tym skupiać uwagi czytelnika. Największym plusem jest spójna fabuła, a w porównaniu do pierwszej części (Przypływ) zmienił się też styl, w jakim ten kryminał jest napisany.

Cała recenzja tutaj: Cilla i Rolf Borjlind: “Trzeci głos”. Druga część serii szwedzkich kryminałów

Sarah Pinbrough: Ta druga

Ten thriller to była ogromna niespodzianka! Życie wśród elit, zazdrość i małżeństwo dla pieniędzy to tylko punkty wyjścia. Autorka zaskakuje zwrotami akcji, mało popularnymi wątkami i kapitalnym zakończeniem. Do tej pory jestem pod wrażeniem.

Całość recenzji tutaj: Sarah Pinbrough: “Ta druga”. Thriller poza schematami

Patronat Mrs. Book. Iwona Banach: Do zakopania jeden trup

W zestawieniu nie mogło zabraknąć patronatu medialnego Mrs.Book. Kolejna komedia kryminalna Iwony Banach Do zakopania jeden trup miała premierę 23 marca.

Lektura komedii kryminalnych Autorki to sama przyjemność! Rewelacyjny styl, świetnie skontruowani bohaterowie i humor sytuacyjny zapewniają konkretną dawkę śmiechu. Do tego Iwona Banach potrafi w komiczny sposób pokazać ludzkie przywary – a to z kolei daje do myślenia.

Polecam recenzję: Iwona Banach: “Do zakopania jeden trup”. Recenzja patronacka

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #57

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #56

Dodaj komentarz