Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Aż 15 książek udało mi się przeczytać w maju. Jakościowo ten miesiąc także nie zawiódł. Zobaczcie, które tytuły trafiły do mojej listy top 🙂

“W sieci zła” – Max Seeck

W sieci zła to finlandzki kryminał. To druga część cyklu, ale spokojnie można tę książkę czytać bez znajomości wcześniejszego tomu.

To rasowy kryminał z intrygującym śledztwem i kapitalnie skonstruowanymi bohaterami. Czytelnik trafi do świata influancerów, którzy zostali wykorzystani w nieoczekiwany sposób. Niemałe znaczenie dla fabuły miały relacje wśród pracowników policji – z przyjemnością je obserwowałam 🙂

Więcej o tej książce można przeczytać tutaj.

“Idealna niania” – Georgina Cross

Szukacie pasjonującego thrillera psychologicznego? Idealna niania będzie świetnym wyborem! To bardzo oryginalna intryga. Umiejscowiona w jednym apartamencie, z bohaterami budzącymi podejrzenia i świetnym plot twistem na zakończenie.

Do tego książka jest napisana w przystępnym języku, co sprawia, że nie sposób się od niej oderwać choćby na chwilę. To jeden z tych thrillerów, które będę polecać wszystkim miłośnikom gatunku.

Tutaj możecie przeczytać o nim więcej.

“Wszystko będzie dobrze” – Renata Kosin

Kiedy robi się cieplej, zawsze chętnie sięgam po powieści obyczajowe. Jeżeli szukacie lekkiej powieści, pełnej ciepła i dobrego humoru – polecam Wszystko będzie dobrze Renaty Kosin.

Autorka umieściła akcję w pierwszych miesiącach pandemii koronawirusa i na tym oparła fabułę. Rzeczywistość w powieści nie jest przerysowana, Renata Kosin przedstawiła ją w realny sposób, choć z perspektywy czasu wszystkie wydarzenia sprzed dwóch lat wydają się surrealistyczne.

Tutaj link do całej recenzji.

“Serce lasu” – Patrycja Żurek. Patronat Mrs.Book

W zestawieniu nie mogło zabraknąć patronatu medialnego Mrs. Book. Serce lasu – powieść obyczajowa Patrycji Żurek – miała premierę w maju. To idealna lektura na wakacyjny czas.

Realizm magiczny, wpływ natury na życie człowieka, niebanalni bohaterowie – ta powieść stanowczo wyróżnia się spośród wielu obyczajowej, a po jej lekturze aż chce się wybrać na spacer do lasu.

Polecam całość recenzji tutaj.

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – kwiecień 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – marzec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #64

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Wybieram “Serce lasu”. Najbardziej mnie korci.

Dodaj komentarz