Najlepsze książki – kwiecień 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – kwiecień 2022. Moje Top 3

Kwiecień pod względem czytelniczym nie zawiódł – aż trudno wybrać trzy najlepsze książki, które przeczytałam w ubiegłym miesiącu. Zobaczcie, jakie tytuły mogę Wam z czystym sumieniem polecić.

Romy Hausmann: Ukochane dziecko

Aż trudno uwierzyć, że Ukochane dziecko to debiut Romy Hausmann. Do tej pory jestem pod wrażeniem tego thrillera. Autorka wokół swoich bohaterów utworzyła atmosferę niepewności – czytelnik każdego z tej trójki może podejrzewać. Hannah – jedna z głównych bohaterek – jest dzieckiem, które wywołuje jednocześnie współczucie i przerażenie.

A do tego intryga – przemyślana, trzymająca w napięciu i oryginalna. Więcej o książce możecie przeczytać tutaj:

Romy Hausmann: “Ukochane dziecko”. Thriller, który zaczyna się tam, gdzie inne się kończą

Agnieszka Pietrzyk: Las zaginionych

To najlepszy polski thriller, jaki przeczytałam w ostatnich miesiącach! Las zaginionych Agnieszki Pietrzyk wzbudził zachwyt wielu czytelników i ani trochę mnie to nie dziwi.

Wydawało mi się, że ta intryga jest prosta, a rozwiązanie właściwie podane na tacy. Ale Autorka świetnie potrafi mylić tropy. Rodzinne tragedie, tajemnice z przeszłości, niewyjaśnione sprawy doprowadziły bohaterów w miejsce, gdzie nie spodziewali się znaleźć. Jestem pewna, że czytelnicy też się tego nie spodziewali.

Polecam Wam tę książkę z całego serca – myślę, że się nie zawiedziecie. Więcej o niej przeczytacie tutaj:

Agnieszka Pietrzyk: “Las zaginionych”. Nieprzewidywalny polski thriller

Alex Dahl: Idealna terapeutka

Idealna terapeutka to skandynawski thriller psychologiczny, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Gęsta atmosfera, tajemnice głównej bohaterki, akcja osadzona na odludziu – tu nie można było się nudzić. Autorka wciąga w tę intrygę i, chociaż zakończenie częściowo przewidziałam, to nie odebrało to przyjemności z czytania, a ostatnie strony zrobiły na mnie duże wrażenie.

Więcej możecie przeczytać tutaj:

Alex Dahl: “Idealna terapeutka”. Skandynawski thriller psychologiczny

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – marzec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #60

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #59

Dodaj komentarz