Najlepsze książki – czerwiec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – czerwiec 2022. Moje Top 3

Czerwiec to 14 przeczytanych książek, a rozstrzał gatunkowy był tym razem dość duży. Pojawiły się m.in. książki z wojną w tle, thrillery czy komedie kryminalne. Zobaczcie, jakie książki polecam Wam tym razem w szczególności.

“Bardzo cichy rozwód” – Alek Rogoziński

Bardzo cichy rozwód to mój udany powrót do komedii kryminalnych Alka Rogozińskiego. Cóż to była za przygoda, co tu się działo 🙂 Autora ograniczała tylko wyobraźnia, a cała reszta miała prawo się tu wydarzyć. Najwyższe szczeble władzy, mafia i małżeństwo, które po prostu chce się rozwieść – nudy nie było 🙂

Rewelacyjny pomysł na fabułę, szybka akcja, humor sytuacyjny i językowy – ta komedia kryminalna to kapitalna rozrywka.

Więcej o niej przeczytacie w mojej recenzji tutaj.

“Apartament” – Izabela Janiszewska

Apartament Izabeli Janiszewskiej trafia nie tylko to mojej listy najlepszych książek tego miesiąca, ale ostatnich kilku lat. To must read dla wszystkich fanów thrillerów psychologicznych.

Autorka w sposób przemyślany skonstruowała intrygę oraz swoich bohaterów. Wciągnęła mnie w fabułę od pierwszych stron, zaraziła niepokojącym klimatem i nie pozwalała przestać myśleć o tej historii. W pewnym momencie spodziewałam się już rozwiązania, ale zakończenie ostatecznie było nie do przewidzenia.

Tutaj link do całej recenzji.

“Sycylijskie lwy” Stefania Auci

Sycylijskie lwy Stefani Auci to pierwszy tom sagi rodziny Florio – włoskich przedsiębiorców, którzy zrewolucjonizowali wiele segmentów gospodarki. To idealna książka na wakacje, ale nie tylko.

Stefania Auci przeniesie czytelnika do XIX-wiecznej Sycylii z jej niesamowitym klimatem i wydarzeniami historycznymi. Książkę czytałam na jednym wdechu, byłam oczarowana bohaterami, ich zacięciem do prowadzenia biznesu. Z ogromną ciekawością śledziłam też sytuację kobiet w tamtym czasie.

Do tego ta książka jest napisana w lekkim, przystępnym języku. Więcej o niej możecie przeczytać tutaj.

“Lokator do wynajęcia” – Iwona Banach. Patronat Mrs. Book

Lokator do wynajęcia Iwony Banach to kolejna książka Autorki, którą z przyjemnością objęłam patronatem medialnym. Jestem ogromną fanką pióra Autorki, a Jej poczucie humoru idealnie trafia w mój gust. Nie mogło jej zabraknąć w moim zestawieniu najlepszych książek czerwca.

Tu nudy nie będzie: wieś niedaleko Zakopanego, zwłoki miśka z Krupówek, dom rzucający nożami i dupek z Krakowa próbujący rozwiązać zagadkę. A do tego dwie staruszki z posesji o numerze 666, które wiedzą więcej niż wszyscy.

Polecam tę lekturę wszystkim wielbicielom komedii kryminalnych. Więcej o książce możecie przeczytać w recenzji.

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – kwiecień 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #66

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    “Lokator do wynajęcia” przeczytany dawno temu. Pierwsze wydanie. A z tej listy najpierw moje serce rwie się do “Sycylijskich lwów”..

Dodaj komentarz