Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

Początek 2023 roku obrodził kapitalnymi premierami, z których naprawdę trudno było wybrać najlepsze książki. Postawiłam głównie na thrillery i kryminały. Większość z tych, które Wam pokażę możecie teraz kupić taniej z okazji Wielkanocnego Kiermaszu Ebookpoint.pl.

Najlepsze kryminały. Serie kryminalne polskich autorów

Marcel Moss – seria “Echo”

Pod koniec stycznia ukazał się trzeci tom serii “Echo” – Niewinni. Tym razem Igi i Sandra poszukują 6-letniej Emilii – podejrzewa się, że stała się ofiarą pedofila.

Marcel Moss, jak zawsze zresztą przy okazji tej serii, całkowicie pozwala zatracić się w fabule i raczej nie pozwoli czytelnikowi na chwilę oddechu 🙂 Tym bardziej, że w tle kontynuowana jest historia zaginionej siostry Sandry.

Cała seria “Echo” to książki, w których akcja gna, momentami jest brutalnie, ale Autor nie przesadza. Fabuła każdej z części jest przemyślana, a Marcel Moss zapewnia czytelnikom dawkę wyśmienitej rozrywki.

Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona

Cykl Echo Marcela Mossakolejność

  1. Utracenitutaj kupisz w promocyjnej cenie
  2. Zaginienitutaj kupisz w promocyjnej cenie
  3. Niewinnitutaj kupisz w promocyjnej cenie

Dagmara Andryka – cykl kryminałów z Anną Marią Kier

Niedawno miała premierę ostatnia część tetralogii Dagmary Andryki. Seria z Anną Marią Kier ukazuje się od ubiegłego roku, więc jest to dość świeża sprawa 🙂

Dagmara Andryka wykreowała kapitalnych bohaterów i stworzyła rewelacyjne intrygi. Każdy element dobrze do siebie pasował, a tempo akcji pozwalało stale utrzymać zainteresowanie czytelnika. 

Elementem, który łączy wszystkie części serii jest historia dzieciństwa i relacja z ojcem Anny Kier. Relacja ta zmienia się – z każdym tomem wchodzi na nowy poziom, prowadząc do mocnego i zaskakującego finału.

Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-ka 

Seria kryminałów z Anną Marią Kier – kolejność

  1. Króltutaj kupisz w promocyjnej cenie
  2. Astutaj kupisz w promocyjnej cenie
  3. Damatutaj kupisz w promocyjnej cenie
  4. Walet tutaj kupisz w promocyjnej cenie

Najlepsze polskie thrillery

Polskie autorki dają radę! Thrillerowy początek 2023 roku zdecydowanie należy do nich.

Klaudia Muniak – Nie zabiłam

Klaudia Muniak jest w czołówce najlepszych autorów, jeśli chodzi o thrillery medyczne. Wydawałoby się, że w tym temacie nie ma już czym zaskoczyć, a jednak! Po raz kolejny Autorka namieszała mi w głowie, myliła tropy, sprawiała, że czułam się prawie tak samo zagubiona, jak jej bohaterka. Psychodeliczny i duszny klimat tej książki to nie wszystko. Nie zabiłam Klaudii Muniak to thriller, który zachęca do refleksji nad sytuacją dzieci z rodzin patologicznych oraz brakiem zaufania do systemu.

Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału

Pełna recenzja jest tutaj, a książkę w promocyjnej cenie kupisz w tym miejscu.

Alicja Sinicka – Florystki

Moja relacja z książkami Alicji Sinickiej do pewnego momentu miała status “to skomplikowane” 🙂 Jednak mam wrażenie, że w ubiegłym roku Autorka przeszła na inną stronę mocy i to mi się podoba! 

Florystki to majstersztyk – duszna atmosfera, każdy szczegół dobrze zaplanowany, angażująca akcja. Trudno tu o nudę tym bardziej, że Alicja Sinicka co chwilę zbija czytelnika z tropu, a podejrzenia mogą padać dosłownie na każdego z bohaterów.

Wydawca: Wydawnictwo W.A.B. 

Pełna recenzja jest tutaj, a książkę w promocyjnej cenie kupisz w tym miejscu.

Izabela Janiszewska – Ludzie z mgły

To, że Izabela Janiszewska znalazła się w tym zestawieniu, to oczywistość. Ludzie z mgły to kolejna thrillerowa perełka, która wychodzi spod pióra Autorki.

Izabela Janiszewska wodzi za nos, myli tropy, wciąga w gęstą atmosferę tej historii. Sporo wątków kojarzy się z trudnymi do ułożenia puzzlami. Żadnych podpowiedzi czy podsuwania tropów, a jednak razem z bohaterami dotrzemy do zaskakującego finału tej powieści. I nagle wszystko będzie do siebie pasowało.

Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału

Pełna recenzja jest tutaj, a książkę w promocyjnej cenie kupisz w tym miejscu.

Najlepsze zagraniczne thrillery

Spośród najlepszych zagranicznych thrillerów nietrudno było wybrać te najlepsze. Te tytuły zapadają w pamięć i każdy z nich z innego powodu.

Nancy Tucker – Pierwszy dzień wiosny

OK, może to książka, która miała premierę w ubiegłym roku, ale o niej po prostu muszę napisać. 

Tak naprawdę Pierwszy dzień wiosny nie ma wiele wspólnego z thrillerem, choć wydawca właśnie do tej kategorii zalicza książkę. To bardziej dramat, ale jaki! 

Pierwszy dzień wiosny to historia, która zapada w pamięć i na długo w niej zostaje. Bo jak odnieść się do małej dziewczynki, która zamordowała swojego młodszego kolegę? A na dodatek kompletnie nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji? Książka wywołała we mnie całą lawinę emocji – szokuje, przeraża, wzbudza współczucie, zachęca do refleksji… Trudno pozostać na nią obojętnym.

Wydawca: Wydawnictwo Książnica

Pełna recenzja jest tutaj, a książkę w promocyjnej cenie kupisz w tym miejscu.

Ruth Heald – Konsultantka

Konsultantka Ruth Heald to thriller psychologiczny, który robi wrażenie z wielu powodów. Poczucie osaczenia, psychodeliczny klimat, niepewność – one wysuwają się na pierwszy plan. Dodajmy do tego tajemnice, które skrywają bohaterowie i kapitalny plot twist na końcu. Czego chcieć więcej od thrillera? 

Ruth Heald na tym się nie zatrzymała. Wisienką na torcie są wątki, które podejmuje: depresja poporodowa i relacje rodzinne. Autorka kapitalnie to wszystko ze sobą skomponowała.

Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona 

Pełna recenzja jest tutaj, a książkę w promocyjnej cenie kupisz w tym miejscu.

Freida McFadden – Zamknięte drzwi

Aaa! Co to jest za thriller! Żaden fan gatunku nie może pominąć Zamkniętych drzwi Freidy McFadden! Przerażająca historia głównej bohaterki to tylko początek jazdy bez trzymanki, którą zaserwowała Autorka. 

Mnóstwo emocji: niepewność, brak zaufania i podejrzenia wobec bliskich osób, skrywane tajemnice – to wszystko towarzyszy bohaterce, a czytelnik wejdzie w jej świat już od pierwszych stron. O oddychaniu trzeba pamiętać do ostatniego zdania.

Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału

Pełna recenzja jest tutaj, a książkę w promocyjnej cenie kupisz w tym miejscu.

Ashley Winstead – W snach to ja trzymam nóż

W snach to ja trzymam nóż to thriller z gatunku totalnie nieodkładalnych. Ashley Winstead genialnie zrealizowała motyw dark academy, wciągając mnie w historię swoich bohaterów i nie wypuszczając aż do samego końca. 

Autorka wykreowała klimatyczne miejsce, rewelacyjnych bohaterów, którzy przez lata skrywali tajemnice oraz stworzyła intrygę, która pozostawia czytelnika z książkowym kacem.

Wydawca: Wydawnictwo Znak/ Znak Crime

Pełna recenzja jest tutaj.

Wiosenne akcje księgarni Ebookpoint.pl

Rabaty aż do -98% na ebooki, audiobooki, kursy video, książki drukowane możecie upolować w czasie Wielkanocnego Kiermaszu Książkowego, który potrwa do 10 kwietnia. Wszystkie książki objęte promocją znajdziecie w tym miejscu.

Ale to nie jest jedyna akcja, jaką organizuje księgarnia Ebookpoint.pl. Dla tych, którzy chcą się kreatywnie wyżyć księgarnia ma konkurs – znajdź zajączka w książkowym świecie! Można wygrać m.in. czytniki e-booków, bony do księgarni. Tutaj znajdziecie więcej szczegółów.

Dodaj komentarz