Harlan Coben: “Mów mi Win”. Warto go poznać?
Harlan Coben: "Mów mi Win"

Harlan Coben: “Mów mi Win”. Warto go poznać?

Chcecie bliżej poznać ekscentrycznego bohatera Harlana Cobena? Chwyćcie za najnowszą książkę Autora Mów mi Win. Albo go pokochacie, albo znienawidzicie.

Winsdor Lockwood i rodzinne tajemnice

W nowojorskim apartamencie zostało znalezione ciało mężczyzny, który kilkadziesiąt lat wcześniej stał za zamachem terrorystycznym. Na miejscu pojawia się Windsor Lockwood. Odnaleziono zabytkowy obraz skradziony ponad 20 lat wcześniej jego rodzinie oraz aktówkę należącą do Wina.

W jaki sposób łączy się to z wydarzeniami sprzed 20 lat – zabójstwem wuja Wina oraz porwaniem jego kuzynki?

Mów mi Win. Znaliście Wina?

Mów mi Win to początek serii poświęconej bohaterowi znanemu czytelnikom z cyklu z Myronem Boltairem. Jeżeli poznaliście go wcześniej – wiecie, czego można się spodziewać. Jeżeli nie… nie wiem, czy chcielibyście mieć z nim osobiście do czynienia 🙂

Co innego w książce. Tego bohatera można kochać lub nienawidzić, jednak obojętnie, jakie budzi uczucia – intryguje. Zarozumiały, bezczelny i przebiegły. Obrzydliwie bogaty, przystojny i ponadprzeciętnie inteligentny. Czy śledztwo, które prowadzi, mogłoby być nudne?

Intryga została oparta na wielu wątkach: morderstwach, porwaniu, rodzinnych tajemnicach, kradzieży cennych obrazów. Autor jednak wiedział co robi – w tej książce nic nie dzieje się bez przyczyny. I, chociaż czasami zdarzyło mi się pogubić pośród wielu bohaterów, Coben pomagał szybko się odnaleźć. Śledztwo samo w sobie było wyjątkowe, bo kto inny, jak nie Win, może mieć tak nieograniczone możliwości.

Mów mi Win – mistrzowski plot twist

Ci, którzy nie poznali wcześniej bohatera, nie będą mieli żadnych problemów z odbiorem powieści Mów mi Win. To całkiem nowa sprawa i nowe oblicze Wina. 

Narracja jest prowadzona w pierwszej osobie, więc na wylot poznamy tego wyjątkowego bohatera. Akcja jest wartka, a jeżeli śledztwo w którymś momencie musi zwolnić, Autor absorbuje czytelnika przemyśleniami Wina. Dzięki temu książkę trudno odłożyć dopóki nie dotrze się do zakończenia.

A jeśli o zakończenie chodzi – tu zaskoczenia nie będzie. Harlan Coben po mistrzowsku doprowadza do rozwiązania intrygi. Oczywiście spodziewałam się, że go nie przewidzę 🙂

Mów mi Win – najlepszy bohater Cobena?

Mów mi Win to książka, przy której świetnie się bawiłam. Winsdoor Lockwood to chyba najlepszy bohater, jakiego wykreował Harlan Coben. Ponadto efektowna intryga, świat oczami bogacza i doskonały plot twist – Autor i tym razem mnie nie zawiódł 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Albatros

Kategoria: thriller

Premiera: 10.11.2021.

Książkę Mów mi Win przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

Bestsellery 2021 “The New York Times”. Wybór redaktorów

Książkowa lista przebojów #45 – najlepsze książki w Polsce i USA

Riley Sager: “Wróć przed zmrokiem”. Typowa historia o nawiedzonym domu?

Jane Corry: “Ta, która zawiniła”. Thriller psychologiczny?

Dodaj komentarz